Kierownik kaliskiego schroniska złożył rezygnację

1
Fot. kalisz.pl
Nie dojdzie jednak do porozumienia między dotychczasowym kierownikiem kaliskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt, a nowymi władzami miasta. Adam Wyszatycki złożył w czwartek rezygnację.

W czwartek odbyło się kolejne spotkanie poświęcone tematowi przywrócenia wolontariatu w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt. Głównym tematem rozmów był regulamin nakreślający zasady funkcjonowania wolontariatu. Na spotkanie zostali zaproszeni zarówno wolontariusze, z którymi nie przedłużono umów, kierownik placówki i przedstawiciel pracowników oraz członkowie zespołu ds. schroniska. Na spotkaniu nie pojawił się Adam Wyszatycki. – Miałem wielką nadzieję, że spotkanie i dyskusja w tak szerokim gronie pozwoli nam wypracować najbardziej optymalny dla wszystkich stron kształt regulaminu wolontariatu.  Niestety z przykrością stwierdzam, że ani pan kierownik, ani przedstawiciel pracowników schroniska nie wzięli udziału w rozmowach. Pomimo moich starań, wielu spotkań z panem kierownikiem i chęci wypracowania kompromisu co do jego dalszej pracy na zajmowanym stanowisku i prób rozwiązania problemu oraz stworzenia dobrego, konstruktywnego regulaminu wolontariatu, nakreślona przeze mnie wizja nie znalazła jego akceptacji. Pan Adam Wyszatycki złożył wniosek o rozwiązanie z nim umowy o pracę za porozumieniem stron z dniem 2 stycznia 2019 roku, a ja rezygnację przyjąłem – informuje wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

Rezygnację Adama Wyszatyckiego zaakceptował też prezydent Krystian Kinastowski, a jeszcze w czwartek ogłoszono konkurs na stanowisko kierownika schroniska. Do czasu jego rozstrzygnięcia, funkcję tę pełnić będzie dotychczasowa zastępczyni Małgorzata Korzeniowska.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Jeżeli żaden z przedstawicieli schroniska nie pojawił się na spotkaniu to ta pani zastępczyni też powinna pożegnać miejsce pracy.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick