Kierowcy! Noga z gazu

1
Od 11 lutego w całym naszym regionie trwa akcja „Prędkość - zero tolerancji”. Jeszcze przez cztery dni kierowcy mogą się spodziewać częstych kontroli prędkości. Na drogach pojawi się większa liczba oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów, również tych wyposażonych w wideorejestratory.

Na wielkopolskich drogach wciąż dochodzi do wypadków, w których giną ludzie. W trosce o bezpieczeństwo podróżujących, policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają również jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną”, czyli taką, przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem. – Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych – mówi sierż. Małgorzata Łusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Niestety, nie zawsze konsekwencje łamania przepisów ruchu drogowego ponoszą ich sprawcy, ale w wielu przypadkach przez ich lekkomyślność, na niebezpieczeństwo narażeni są też inni uczestnicy ruchu drogowego. Dlatego też, policjanci będą dyscyplinować kierowców, którzy jadąc z nadmierną prędkością mogą doprowadzić do tragedii.

Kary za przekroczenie dopuszczalnej prędkości:
do 10 km/h – do 50 zł, (0 punktów karnych)
o 11-20 kim/h – od 50 do 100 zł, (2 punkty)
o 21-30 km/h – od 100 do 200 zł, (4 punkty)
o 31-40 km/h – od 200 do 300 zł, (6 punktów)
o 41- 50 km/h – od 300 do 400 zł, (8 punktów)
o 51 km/h i więcej – od 400 do 500 zł. (10 punktów)

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Dziś na drodze OsW – Kaliszfornia yanosik pokazał mi 3 ostrzeżenia. Kulsony polują na nasz hajs bo nie ma siana dla nich na podwyżki

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick