DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Kierowali pojazdami mimo sądowego zakazu i bez uprawnień. Staną przed sądem

42-latek prowadził samochód mimo obowiązującego sądowego zakazu, a 18-latka kierowała motocyklem bez uprawnień. Obie osoby za popełnione czyny odpowiedzą przed sądem. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Jarocińscy policjanci w Jaraczewie zatrzymali do kontroli kierującego samochodem osobowym marki Fiat Punto.  Powodem zatrzymania było niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa.

Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że 42-letni mieszkaniec gminy Jaraczewo posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów orzeczony przez Sąd Rejonowy w Jarocinie, ponieważ kierował samochodem nie mając do tego uprawnień. – Niestosowanie się do orzeczonego zakazu jest przestępstwem z art. 244 kk, za które mężczyzna poniesie odpowiedzialność karną. Finał takiego postępowania odbędzie się w sądzie, a ten, zgodnie z obowiązującym prawem może wobec 42-latka orzec karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat – informuje biuro prasowe KPP Jarocin.

Dodatkowo za jazdę bez pasów mundurowi nałożyli na kierującego mandat karny w wysokości 100 zł.

Z kolei funkcjonariusze policji z Ostrzeszowa w miejscowości Przytocznica zatrzymali do kontroli motocykl marki Yamaha. W trakcie czynności okazało się, że kierująca nim 18-letnia mieszkanka Ostrzeszowa, nie posiada wymaganych uprawnień do prowadzenia tego typu pojazdów. Młoda kobieta odpowie za to przed sądem.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz