„Kiedyś tylko marzenie, które dziś staje się faktem!” – rośnie stała baza LPR

0
Budowa rozpoczęła się w grudniu 2017 roku. Pochłonie ponad sześć milionów złotych. Połowę kwoty pochodzi ze środków Urzędu Marszałkowskiego. Do tego projektu dorzuciło się także kilkadziesiąt gmin i powiatów.

– Kiedyś tylko marzenie, które dziś staje się faktem! Jak na drożdżach rośnie stała baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Michałkowie. Do obecności żółtego helikoptera ratunkowego zdążyliśmy się już przywyczaić i jego znaczenie możemy przeliczać na ilość akcji ratunkowych, w których brał udział. Teraz w finałową fazę wchodzi budowa stałej bazy tej wyjątkowej służby ratunkowej – pisze Paweł Rajski na swoim Facebooku.

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe działa w Michałkowie już 1,5 roku. – Pierwszy raz wzbił się w powietrze 18 listopada 2016 roku. Dokładnie w dniu, kiedy rozpoczął swoje stacjonowanie – mówi Justyna Sochacka, rzecznik prasowy LPR.

Prace nad stałą bazą LPRu mają zakończyć się jeszcze w tym roku. Do czasu jej powstania helikopter stacjonuje w hangarze Aeroklubu Ostrowskiego na terenie Michałkowa.

fot. facebook.com/starosta.pawel.rajski
fot. facebook.com/starosta.pawel.rajski
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick