„Kiedyś szczepienie dzieci to było coś normalnego” – Morawiecki o szczepionce przeciwko COVID-19

19
Fot. twitter.com/Kancelaria Premiera
Premier Mateusz Morawiecki odwiedził dziś Wielkopolskę, a konkretnie Kalisz. Wizyta szefa rządu miała objąć także Jarocin oraz powiat ostrowski, ale nie pozwolił na to napięty harmonogram. Podczas kaliskiego spaceru słychać było protestujących przeciwko szczepieniom na COVID-19. Premier odniósł się do tego w swoim wystąpieniu twierdząc, że szczepionki są osiągnięciem medycyny i jeśli tylko wyrażona zostanie zgoda na podanie dawek dzieciom poniżej 12. roku życia to Polska chętnie do tego projektu dołączy.

Premier przedstawiał kolejne plany rządu na pomoc Polakom. Mówił też o Rodzinnym Kapitale Opiekuńczym, który zakłada 12 tysięcy złotych na drugie i kolejne dziecko do elastycznego wykorzystania przez rodziców na pokrycie kosztów opieki nad dzieckiem między 12. a 36. miesiącem życia.

Podczas spaceru premiera słychać było głosy osób protestujących przeciwko szczepionkom na COVID-19. Z tłumu słychać było głośne pytania „Dlaczego chcecie szczepić dzieci?”. Do tego tematu premier odniósł się w swoim wystąpieniu. – To ja może odpowiem na to pytanie. COVID-19 to wielka tragedia, a my wszyscy z mojego pokolenia, ale i młodsi pamiętają, że szczepienie dzieci to było coś normalnego. Dzięki temu pozbyliśmy się takich chorób, jak ospa prawdziwa, jak kiedyś okrutna, straszna choroba Heine-Medina, ale także wiele innych szczepień: odra, różyczka. To jest taki osiągnięcie nauki, medycyny, które zmieniło nasze życie na lepsze. Przecież ogromna ilość matek i ojców się ze mną zgodzi – mówił Morawiecki.

Premier podkreślił także, że jeśli będzie potwierdzenie przez wszystkie najważniejsze agencje lekowe, a w szczególności europejską, że można szczepić dzieci poniżej 12. roku życia to polski rząd dopuści taką możliwość. – Jest to dobrowolne szczepienie po to, żeby przerwać łańcuch zakażeń, żeby nie było czwartej fali – dodał premier.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

19 KOMENTARZE

 1. 5
  44

  Najlepsze co mogło mi się przytrafić to partia Prawa i Sprawiedliwości. Do tego na czele Pan premier Morawiecki, inteligentny i mądry człowiek. Jestem zadowolony.

  • 12
   5

   tobie to dobry lekarz by sie przydał i to taki ostatniej pomocy. pisobolszewia złodziejstwo na całego

  • 5
   6

   Lepiej Duda i Morawiecki niż Tusk I Trzaskowski wtedy byśmy mieli LGBT Uchodzców itp.
   i sprzedaż Polski,
   a o wprowadzeniu euro juz nie wspomne

 2. 29
  3

  Ciekawe kiedy ten młody człowiek ze zdjęcia zorientuje się, że to największy fakap w jego życiu :))) Będzie nosił to brzemię wstydu do końca życia. Bo to, że w końcu przejrzy na oczy, to wg mnie nie ulega wątpliwości 😉

 3. 19
  2

  Zespół TURBO wykonał utwór „dorosłe dzieci” , posłuchajcie tekstu. To było 40 lat temu. Historia się powtarza. Taki premier to pajac. Mój dziadek po takim pajacu wsiadał na konia.

 4. 14
  3

  Panie Premierze , dlaczego nie mówicie o. powikłaniach po szczepieniu na Covid w naszym kraju Przecież jest ich bardzo dużo .Dlaczego jest to temat tabu . A mamy ,,żyć w prawdzie . A teraz eksperymenty na dzieciach .

 5. Bodaj na 7 milionów dzieci w Polsce przez 1 rok zmarło 2 dzieci. Zapewne miały osłabioną odporność i jakąś chorobę współistniejącą. Jaki to procent? Warto szczepić dzieci? A przy okazji. Nikt nie bierze odpowiedzialności za te szczypacwki. Jakby co to rodzicu martw się sam!

 6. 4
  5

  Niech podają do wiadomości ile osób zmarło po szczepionce. Z mojego otoczenia na covid nikt nie zmarł, po szczepionce trzy osoby zmarły. Ale to tylko na nadzienie nie, raptem kilka godzin po szczepionce. Kto chce być myszka niech będzie ale z daleka od mojej decyzji. Jestem wyznawca płaskiej ziemi i nie szczepie się.

 7. 9
  1

  Pinokio, kłamco!!! 4 fala już jest planowana. Policja od połowy sierpnia już wie że urlopy będą ograniczone. Od września szkoła, zaczną znowu zamykać i zwalać na dzieciaki. A szczepienia o których mówisz były testowane, te obecne też są – aktualnie na społeczeństwie. Wielki Reset trwa!!!

 8. 4
  15

  LEPIEJ NIECH RZĄDZI PIS NIŻ EKIPA TRZASKOWSKIEGO WTEDY BYSMY MIELI NA ULICACH UCHODZCÓW LGBT i EURO wtedy dopiero byście płakali…

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick