Kiedy wróci nauka stacjonarna? Minister Edukacji studzi emocje

0
Według nieoficjalnych informacji w marcu ma nastąpić powrót do szkół na wszystkich szczeblach. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej szef resortu nie podał jednak konkretnej daty. Póki co, obecna sytuacja ma utrzymać się do końca lutego. Jak będzie w następnych miesiącach? To zależy od sytuacji epidemicznej w kraju.

Rząd rozpoczyna kolejny etap szczepień. Teraz przyszedł czas na nauczycieli z klasy I-III szkoły podstawowej oraz szkół specjalnych. Zarejestrowało się 268 tysięcy osób, które wyraziły chęć przyjęcia szczepionki. Ich podawanie rozpocznie się już 12 lutego (piątek). W najbliższy poniedziałek, czyli 15 lutego o godzinie 8.00 ma rozpocząć się rejestracja pozostałych nauczycieli do 60. roku życia w tym także tych akademickich.

Minister Czarnek ostudził jednak emocje związane z możliwym powrotem tradycyjnej nauki w marcu. – Póki co nie zostały podjęte żadne decyzje. Do końca lutego nauka będzie wyglądać tak, jak do tej pory. Dalsze decyzje będą zależeć od sytuacji epidemicznej w kraju – mówił szef resortu edukacji.

Według czwartkowego raportu liczba wykrytych zakażeń w kraju wyniosła ponad 7 tysięcy w ciągu doby. Zmarło aż 456 osób.

 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick