Kiedy S11 z Ostrowa do Kępna? Poseł Ławniczak odpowiada

14
Trwają zaawansowane prace nad projektem drogi S11 na odcinku Ostrów Wielkopolski-Kępno. Poseł Tomasz Ławniczak informuje, że są one na etapie końcowym Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego. To krok od wybrania ostatecznego wariantu oraz ogłoszenia przetargu. Droga ma powstać w latach 2024/2026.

Tomasz Ławniczak, poseł Prawa i Sprawiedliwości i członek Komisji Infrastruktury pojawił się na ostatniej Sesji Rady Miejskiej w Ostrzeszowie. Odpowiedział on tam m.in. na pytanie jednego z radnych, na jakim etapie jest sprawa budowy odcinka drogi S11 na trasie Ostrów Wielkopolski-Kępno. – Prace są bardziej zaawansowane, niż w przypadku drogi na trasie Kórnik-Ostrów Wielkopolski. Ta z Ostrowa do Kępna razem z obwodnicą Ostrzeszowa będzie tworzyć jeden odcinek. Mogę powiedzieć, że opracowywanie Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego jest na końcowym etapie i ma być przedłożony już niedługo. Na pewno jeszcze w tym roku. To jest podstawa do wydania decyzji środowiskowej – mówił poseł Ławniczak.

Decyzja środowiskowa wypracowywana jest przez rok. Latem 2023 roku ma odbyć się wybór ostatecznego wariantu budowy drogi. – Na przełomie 2023 i 2024 roku ma odbyć się ogłoszenie przetargu, które zazwyczaj trwa pół roku. Prace według wstępnych planów powinny trwać w latach 2024-2026 – wyjaśnił Ławniczak.

Trasa od Kórnika przez Jarocin do Ostrowa Wielkopolskiego jest okupiona wieloma problemami. Wykonawca zamknął działalność, a to pociągnęło za sobą bardzo duże opóźnienia. Przetarg musiał zostać ponownie ogłoszony, a nowy wykonawca wyłoniony – to trwało kolejny rok. Dlatego wszystko wskazuje na to, że powiat ostrzeszowski i kępiński doczeka się swojej ekspresówki znacznie szybciej.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

14 KOMENTARZE

 1. Niedobrze mi się robi jak słyszę i czytam te pisie kłamstwa. Znalazłem artykuł o inwestycjach drogowych planowanych i w trakcie realizacji . Patrząc na mapę Polski i wytyczając trójkąt Szczecin -Łódź -Wrocław – nie ma żadnej , ale to żadnej inwestycji drogowej . Jedyna to obwodnica Żar. Reszta inwestycji jest realizowana na wschód od Wisły . TO SIĘ LICZY , TO JEST PISIA POLSKA. ZA chwilę samorządy z powodu Polskiego ładu i braku środków finansowych ( podwyżki energii) na utrzymanie szkół, szpitali będą musiały się zadłużać . Potem będzie zarząd komisaryczny i przejmowanie struktur prze PiS. To byłoby na tyle .

 2. Jak mówiła obecna europosłanka z południowej Wielkopolski ” pis kłamał, kłamie i będzie kłamał”. Święte słowa. Może czas posypać głowę popiołem i wrócić do PSL.

 3. A ile autostrad zrobiła PO przez 8 lat? Nawet na Euro 2012 nie popisali się. Do Warsiawki z Łodzi po betonowych płytach się jechało 70 km/h. Szczyt możliwości bandy PO-PSL.

  • Ty chyba żyjesz w Matrixie buraku. W okresie rządów PO PSL zbudowano w Polsce 885 km autostrad i 1207 dróg ekspresowych ruch oraz 1350 km dróg krajowych. PiS w latach 2015-21 zbudował 178 km autostrad (pięć razy mniej!!!) i 1200 km dróg ekspresowych oraz aż 178 km dróg krajowych (ok. 8 razy mniej niż rząd PO-PSL). Łącznie porównując wyłącznie długość tych trzech typów dróg PO-PSL 3442 km, a rząd PiS mając dużo większe możliwości, bo nową perspektywę unijną 1556 km czyli ok. 45% tego co poprzednicy. Ale patrząc na autostrady to niecałe 13%. Umiesz czytać? Skomentujesz te liczby nieuku?

 4. A kiedy się doczekamy kiedy duże auta ciężarowe nie będą z Krotoszyna jechać przez Ostrów do Kępna na Wrocław widzę że czym bliżej wyborów tym więcej obiecujecie

 5. Widzę, ze w Ostrowie dużo „POlactwa.”
  Ćwierćmózgi oszołomione propagandą TVN-u – telewizji Światowego Kongresu Żydów z USA.
  Dajecie się tym cwaniakom nakręcać przeciwko polskiemu rządowi, jak bączki.

 6. Czytając te wpisy ostrowskich POszołomów, to nic dziwnego, że Ostrów tak „leży” pod względem gospodarki. Dajecie się oszukiwać oszustom z PO i PSL (jeszcze ich popieracie), a potem się dziwicie, że w Ostrowie nic nie ma.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick