Kibice Lecha Poznań stworzyli mural na 100-lecie odzyskania Niepodległości

0
Fot. kozminwlkp.pl
Mural łączący w sobie elementy Powstania Wielkopolskiego, odzyskania przez Polskę niepodległości herb Lecha Poznań powstał na ścianie szatni Białego Orła Koźmin Wielkopolski. Skąd pomysł na takie malowidło i co ono przedstawia?

Kibice Lecha Poznań z Koźmina Wielkopolskiego odpowiedzieli na apel burmistrza miasta i gminy Macieja Bratborskiego, który zaprosił mieszkańców i lokalne organizacje społeczne do zgłaszania pomysłów związanych ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Kibice Lecha Poznań z tego miasta zgłosili pomysł stworzenia muralu nawiązującego do Powstania Wielkopolskiego oraz poznańskiego klubu.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Po rozmowach z włodarzem miasta ustalono, że mural będzie nawiązywał także do lokalnych wydarzeń historycznych. Tak pojawił się pomysł odtworzenia fragmentu obrazu Stanisława Masłowskiego, przedstawiający wymarsz I kompanii koźmińskich powstańców na odsiecz Rawicza w styczniu 1919 r.

Mural z motywem powstańczym, niepodległościowym i sportowym został namalowany na ścianie szatni KKS-u Biały Orzeł Koźmin Wielkopolski. Kosztował 6677,40 zł i w całości został sfinansowany z pieniędzy budżetu miasta.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick