Kępiński policjant na podium Mistrzostw Świata w kulturystyce

0
Fot. KPP Kępno
Mł. asp Kamil Skiba to na co dzień funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego kępińskiej policji. W ostatnich dniach wrócił do jednostki również jako zdobywca brązowego medalu Mistrzostw Świata w kulturystyce.

20 listopada Kamil reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata w kulturystyce  w Birmingham federacji PCA. Tam zdobył brązowy medal i tym wynikiem zapewnił sobie udział w mistrzostwach PCA Universe 2023, które odbędą się w Wielkiej Brytanii.

Kamil Skiba kulturystykę trenuje od 13. roku życia. Jako młody chłopiec, był zafascynowany tym sportem, a pierwsze przyrządy do ćwiczeń zakupił jeszcze z pieniędzy, które udało mu się uzbierać podczas pracy w wakacje. Kamil Skiba wspomina, że najlepszym sprzętem na którym ćwiczył była ławka treningowa, zrobiona przez jego tatę. W międzyczasie zaczął trenować boks. Jednak przez kontuzję jaką doznał, przerwał treningi i z powrotem wrócił do kulturystyki. Nie wyobrażał sobie życia bez sportu.
W 2015 roku miał okazję poznać jednego z mistrzów świata w kulturystyce, który został później jego trenerem. Trener stał się jego wzorem do naśladowania i wtedy właśnie założył sobie za cel – zdobyć tytuł Mistrza Świata.
Kolejne zawody, w których kępiński policjant weźmie udział odbędą się 3 grudnia w Wiedniu. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick