Kask Chwalisza uskrzydli Kota?

0

Ostrzeszowski malarz Szymon Chwalisz ma szansę pomóc skoczkowi narciarskiemu Maciejowi Kotowi w uzyskaniu dobrego wyniku podczas zbliżających się Mistrzostw Świata w Lahti. Jak? Artysta maluje właśnie polskiemu reprezentantowi kask, który dla wielu zawodników jest jak amulet przynoszący szczęście. Maciej Kot jest w świetnej formie. Czy zdobędzie tytuł?

Nie udało się zdążyć do momentu wylotu Macieja Kota do Japonii, a szkoda, bo polski skoczek zaliczył tam swoje pierwsze w karierze zwycięstwo w pucharze świata. Szymon Chwalisz musiał nanieść na kask Kota kilka poprawek. Nakrycie ochronne głowy ma być gotowe na kolejne zawody już w Europie. Na kasku znajdziemy kota bengalskiego wkomponowanego w popękaną taflę lodu. Zwierzę wygląda na bojowo nastawione – co ma symbolizować bojowe nastawienie skoczka do uzyskiwania jak najlepszych wyników sportowych. Malowanie wykonane jest aerografem.

Maćkowi Kotowi życzymy samych długich skoków i Mistrzostwa Świata w Lahti. Zawody indywidualne na skoczni K100 już 24 lutego. 2 marca skoczkowie będą rywalizować na większej, bo 130-metrowej skoczni, a 4 marca odbędzie się konkurs drużynowy. 

fot. Tomasz Wojciechowski, wlkp24.info

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick