Kasa dla szpitali! Wielomilionowa pomoc dla placówek w regionie

1
Dwa szpitale w regionie pozyskały dofinansowania na modernizację swoich placówek. Choć kwoty o jakie wnioskowano były dużo wyższe, z uzyskanych pieniędzy obie lecznice planują duże inwestycje. W Pleszewie ma powstać jeszcze jedna sala operacyjna, a w Krotoszynie planuje się m.in. zakup rezonansu magnetycznego.

Pleszewskie Starostwo Powiatowe wnioskowało o kwotę 11 mln dla Pleszewskiego Centrum Medycznego. Finalnie Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych udało się uzyskać 6 mln złotych. – Z niczego nie rezygnujemy, zabezpieczymy pozostałe, brakujące środki. Na pewno inwestycja zostanie zrealizowana w pełnym zakresie – deklaruje starosta pleszewski, Maciej Wasilewski.

Środki zostaną przeznaczone na modernizacje i rozbudowę pleszewskiej lecznicy. W pierwszej kolejności wyremontowany zostanie blok operacyjny, a także dobudowana zostanie kolejna sala operacyjna – Powstanie nowej sali implikuje modernizacje i rozbudowę oddziału anestezjologii i intensywnej terapii, ab y dostosować ten oddział do większej ilości zabiegów – informuje Ireneusz Praczyk, rzecznik prasowy Pleszewskiego Centrum Medycznego

Dzięki modernizacji anestezjologii możliwe będzie zwiększenie powierzchni oddziału ginekologiczno położniczego.

Środki pozyskane dla szpitala w Krotoszynie także są mniejsze, niż te o które wnioskowano. Tamtejsza lecznica otrzyma nie 15 a 9 mln złotych – Spodziewaliśmy się, że nie uzyskamy pełnej kwoty – mówi starosta krotoszyński Stanisław Szczotka.

Modernizacja placówki będzie przebiegała etapowo, wszystko w zależności od kosztów. – W pierwszej kolejności modernizacja starej części przy ulicy Mickiewicza np. poprzez poszerzenie korytarza Uzyskamy taką powierzchnię, która pozwoli poszerzenie kwestii związanych z laboratorium – informuje Stanisław Szczotka.

Planuje się utworzenie w lecznicy oddziału nefrologicznego, a także przekształcenie pododdziału ortopedycznego w pełnoprawny oddział. A także zakup rezonansu magnetycznego i modernizację oddziału ginekologiczno-położniczego znajdującego się w budynku przy ulicy Bolewskiego.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Jaką modernizację oddziału ginekologiczno-położniczego ? Przecież ten oddział ma zaraz być na Mickiewicza to po co go modernizować żeby wydać kasę?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick