Karetka dla kępińskiego szpitala. To dar od myśliwych! [ZDJĘCIA]

2
Fot. Karol Kowalski/Radio SUD
Stowarzyszenie Koło Łowieckie nr 10 postanowiło odwdzięczyć się kępińskiemu szpitalowi za zaangażowanie w walkę z koronawirusem. Zorganizowano akcję "Zestrzelmy koronawirusa", podczas której zbierano pieniądze na zakup ambulansu służącego do poboru próbek od pacjentów. Myśliwym potrzeba było jedynie dwa tygodnie! Nowa karetka została już przekazana kępińskiej placówce.

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie kępińskim wygląda bardzo spokojnie, bo do tej pory stwierdzono jedynie trzy przypadki zakażenia koronawirusem. Szpital w Kępnie pracuje jednak na zwiększonych obrotach. Odpowiadając na prośbę Wojewody Wielkopolskiego, właśnie ta placówka jako pierwsza zorganizowała zespół do pobierania wymazów w kierunku COVID-19 u osób przebywających na kwarantannie na terenie powiatu kępińskiego jak i na terenie województwa wielkopolskiego. Zespół dziennie przemierza 500-600 km pobierając próbki od kolejnych mieszkańców, u których istnieje podejrzenie zakażenia SARS-CoV-2. Drugi zespół odpowiedzialny jest za transport pacjentów do szpitali zakaźnych z terenu całej Wielkopolski.

Koło Łowieckie nr 10 postanowiło odwdzięczyć się kępińskiej lecznicy i zorganizowało akcję „Zestrzelmy koronawirusa”. W dwa tygodnie zebrano pieniądze na zakup nowego ambulansu, który posłuży do pobierania kolejnych próbek od pacjentów. – Trzeciego maja mamy zawsze turniej, w tym roku z wiadomych powodów go nie będzie, dlatego odpowiedzieliśmy na apel i wsparliśmy tę akcję. To jest dar myśliwych dla służby zdrowia – dodaje Jacek Bąkowski, członek Naczelnej Rady Łowieckiej.

Koszt takiego pojazdu to 100 tysięcy złotych. – Teraz ten ambulans będzie wykorzystywany dla ekip, które będą robić testy na obecność koronawirusa osobom w domowej kwarantannie, a jak to się już skończy, to będzie nam służył do przewozu osób na dializy – mówi Beata Andrzejewska, dyrektor szpitala w Kępnie.

Służby medyczne z kępińskiej lecznicy pracują nieprzerwanie. Próbki pobierane są 24 godziny na dobę, a nowy ambulans jeszcze bardziej usprawni pobieranie wymazów od osób, które przebywają w kwarantannie i u których istnieje ryzyko zachorowania na COVID-19. – To jest coś niesamowitego. W dwa tygodnie zebrać taką kwotę. To jest odpowiedź serca na potrzebę drugiego człowieka – powiedziała Andżelika Możdżanowska, europosłanka pochodząca z powiatu kępińskiego.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick