DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Kareta Dam 2024. Przystanek: Chocz. Bieg już w ten weekend

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się VI Bieg Króla Kazimierza III Wielkiego w Choczu pod patronatem Zygfrydy Otwinowskiej. To drugie z czterech wydarzeń tego typu w ramach Karety Dam 2024.

materiały organizatora

W I Biegu Izabeli Czartoryskiej w Gołuchowie wzięło udział kilkaset osób z wielu regionów Polski. Miłośnicy biegania licznie stawili się w tej malowniczej miejscowości, aby powalczyć o medale przypominające karty do gier. Przed nami kolejna okazja, aby pobiegać i zebrać kolejny wyjątkowy medal do kolekcji. Już w niedzielę w Choczu miłośnicy tego sportu spotkają się, aby wziąć udział w rywalizacji na dwóch dystansach: 5 i 10 km.

VI Bieg Kazimierza Wielkiego pod Patronatem Zygfrydy Otwinowskiej i o Puchar Burmistrza Gminy Chocz będzie drugim z czterech wydarzeń w ramach Karety Dam 2024 – Biegowego Grand Prix Powiatu Pleszewskiego. W ramach cyklu jest prowadzona klasyfikacja służb mundurowych: PSP i OSP z podziałem na kobiety i mężczyzn. Najlepsi w tych kategoriach otrzymają puchary, medale i nagrody rzeczowe. Swoje pięć minut będą miały też dzieci. Dla nich przewidziano znacznie krótsze dystanse niż 5 i 10 km.

Trasa biegu

Dystans 10 km: start o 12:00 – ul. Konopnicka w Choczu, Grodziecka, Nowy Olesiec, Józefów, Chocz, ul. Łąkowa, Taczanowskiego, Konopnicka w kierunku Zespołu Szkół (meta).

Dystans 5 km: start o 12:05 – ul. Konopnickiej, Grodziecka, Nowy Olesiec (za barierką biegacze zawrócą w kierunku Chocza), Grodziecka, Konopnickiej w kierunku Zespołu Szkół (meta).

Organizatorzy informują, że trasy biegów mają atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Zapewniają też, że warto przyjść nawet, jeśli nie będzie brało się udziału w biegach. Dla kibiców też przygotowano atrakcje. Będą dmuchańce, a także występ orkiestry dętej.

Kim jest patronka biegu w Choczu?

Zygfryda Otwinowska: nauczycielka związana z Choczem, kierowniczka tamtejszej szkoły od 1923 roku. Jej starania doprowadziły do budowy nowej szkoły, który istnieje do dziś przy ul. Konopnickiej i służy Zespołowi Szkół w Choczu. W czasie okupacji dotarła do Kalisza, gdzie prowadziła tajne nauczanie. Brała udział w Powstaniu Warszawskim. Po wojnie wróciła do Chocza, gdzie na nowo organizowała z innymi nauczycielami szkolnictwo. Wielokrotnie nagradzana i odznaczana m.in. Medalem Komisji Edukacji Narodowej i Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Kareta Dam 2024:

  • I Bieg Izabeli Czartoryskiej w Gołuchowie (26 maja)
  • VI Bieg Kazimierza Wielkiego pod Patronatem Zygfrydy Otwinowskiej (16 czerwca)
  • II Bieg Króla Władysława o Puchar Burmistrza Gminy Dobrzyca pod patronatem Aleksandry Gorzeńskiej (8 września)
  • XIV Bieg Przemysława pod patronatem Anny Pleszewskiej (22 września)
materiały organizatora
0 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz