Już w najbliższą niedzielę odbędzie się VI Bieg Króla Kazimierza III Wielkiego w Choczu pod patronatem Zygfrydy Otwinowskiej. To drugie z czterech wydarzeń tego typu w ramach Karety Dam 2024.
W I Biegu Izabeli Czartoryskiej w Gołuchowie wzięło udział kilkaset osób z wielu regionów Polski. Miłośnicy biegania licznie stawili się w tej malowniczej miejscowości, aby powalczyć o medale przypominające karty do gier. Przed nami kolejna okazja, aby pobiegać i zebrać kolejny wyjątkowy medal do kolekcji. Już w niedzielę w Choczu miłośnicy tego sportu spotkają się, aby wziąć udział w rywalizacji na dwóch dystansach: 5 i 10 km.
VI Bieg Kazimierza Wielkiego pod Patronatem Zygfrydy Otwinowskiej i o Puchar Burmistrza Gminy Chocz będzie drugim z czterech wydarzeń w ramach Karety Dam 2024 – Biegowego Grand Prix Powiatu Pleszewskiego. W ramach cyklu jest prowadzona klasyfikacja służb mundurowych: PSP i OSP z podziałem na kobiety i mężczyzn. Najlepsi w tych kategoriach otrzymają puchary, medale i nagrody rzeczowe. Swoje pięć minut będą miały też dzieci. Dla nich przewidziano znacznie krótsze dystanse niż 5 i 10 km.
Dystans 10 km: start o 12:00 – ul. Konopnicka w Choczu, Grodziecka, Nowy Olesiec, Józefów, Chocz, ul. Łąkowa, Taczanowskiego, Konopnicka w kierunku Zespołu Szkół (meta).
Dystans 5 km: start o 12:05 – ul. Konopnickiej, Grodziecka, Nowy Olesiec (za barierką biegacze zawrócą w kierunku Chocza), Grodziecka, Konopnickiej w kierunku Zespołu Szkół (meta).
Organizatorzy informują, że trasy biegów mają atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Zapewniają też, że warto przyjść nawet, jeśli nie będzie brało się udziału w biegach. Dla kibiców też przygotowano atrakcje. Będą dmuchańce, a także występ orkiestry dętej.
Zygfryda Otwinowska: nauczycielka związana z Choczem, kierowniczka tamtejszej szkoły od 1923 roku. Jej starania doprowadziły do budowy nowej szkoły, który istnieje do dziś przy ul. Konopnickiej i służy Zespołowi Szkół w Choczu. W czasie okupacji dotarła do Kalisza, gdzie prowadziła tajne nauczanie. Brała udział w Powstaniu Warszawskim. Po wojnie wróciła do Chocza, gdzie na nowo organizowała z innymi nauczycielami szkolnictwo. Wielokrotnie nagradzana i odznaczana m.in. Medalem Komisji Edukacji Narodowej i Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Skomentuj ten wpis jako pierwszy!
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz