Karatecy z Pleszewa na największym turnieju świata

0
Siedmioro zawodników Pleszewskiego Klubu Karate wzięło udział w Karate1 Youth League w Wenecji - największym turnieju świata. Niektórzy wrócili z medalami, inni z kontuzjami, ale wszyscy zdobyli doświadczenie, które ma zaowocować m.in. podczas zbliżających się mistrzostw Europy.

Ponad 2600 zawodników z 1952 klubów z 67 państw wzięło udział w Karate1 Youth League w Wenecji, a wśród nich młodzi zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate na czele z Dawidem Sobkowiakiem – najlepszym karateką teamu. – Były to największe zawody młodzieżowej ligi światowej karate WKF – mówi Bartłomiej Sołtysiak, trener PKK.

Dziewiąte miejsce w kumite indywidualnym juniorek (-59 kg) zajęła Magdalena Godlewska, wygrywając trzy walki. W kumite indywidualnym kadetów (-57 kg) rywalizował Michał Florczak, który wygrał jedną walkę. Filip Vogt (kumite indywidualne U-21, -75 kg) zwyciężył w dwóch starciach, a także wygrał jeden pojedynek w kumite seniorów.

ZOBACZ TEŻ: Ponad 50 medali młodych karateków [ZDJĘCIA]

Udział w największym turnieju ligi światowej karate zanotowali także Marta Michalewicz w kumite indywidualnym juniorek (-59 kg), Julia Grzelak w kumite indywidualnym kadetek (-47 kg) oraz Kacper Vogt w kumite indywidualnym juniorów (-76 kg).

W turnieju wystąpił też najlepszy zawodnik Pleszewskiego Klubu Karate, Dawid Sobkowiak, który jest liderem rankingu światowego. W półfinale (kumite indywidualne juniorów +76 kg) doznał kontuzji stopy, ale i tak zajął bardzo wysokie piąte miejsce. Wcześniej wygrał cztery pojedynki, a w rywalizacji o finał przegrał przez wskazanie z Egipcjaninem Mohamedem Hazem. W walce repasażowej o brązowy medal musiał natomiast uznać wyższość Christiana Zippolego z Włoch.

– Zdobyte doświadczenie pozwoli na lepsze przygotowanie się do zbliżających się mistrzostw Europy, które odbędą się w lutym 2019 w Danii – mówi Bartłomiej Sołtysiak, trener Pleszewskiego Klubu Karate.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick