Karambol na DK15. Cztery osoby ranne [ZDJĘCIA]

5
Fot. krotoszynska.pl
Cztery osoby zostały ranne w wyniku karambolu sześciu aut, do którego doszło na DK15 na trasie Bożacin - Wolenice (powiat krotoszyński).

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, kierowca ciężarówki z jakiegoś powodu nie zauważył samochodów stojących w korku i uderzył w nie. Auta oczekiwały na możliwość przejazdu. Utrudnienia występowały w związku z prowadzoną wycinką drzew.

Załoga karetki transportowej, która najechała na wypadek, natychmiast powiadomiła służby i sama przystąpiła do udzielania pomocy. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy z PSP Krotoszyn oraz po jednym z OSP Krotoszyn, OSP Benice i OSP Czarny Sad. – Pojazdami podróżowało 9 osób. 4 z nich wymagały pomocy medycznej. Finalnie 3 poszkodowanych trafiło na Szpitalny Oddział Ratunkowy, a jedna pozostała na miejscu, ponieważ nie wymagała hospitalizacji – informuje kpt. Tomasz Patryas, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Strażacy po przybyciu na miejsce rozcięli pojazdy, z których ewakuowano w asyście ratowników medycznych dwie osoby. Trafiły one pod opiekę załóg Zespołów Ratownictwa Medycznego. Kolejna osoba z pomocą strażaków opuściła auto o własnych siłach.

W wyniku karambolu, w którym udział wzięło sześć pojazdów (cztery osobówki, bus i samochód ciężarowy) ranne zostały 4 osoby.

Do zdarzenia doszło po godz. 12.00. Droga jest całkowicie zablokowana, policja wyznaczyła objazdy.

Więcej zdjęć znajdziesz na krotoszynska.pl

 

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

    • Nie porównoj innych do siebie …że ty piszesz smsy to nie znaczy że on tak robił w danej chwili

  1. Straż ewakuowała jedną osobę- pasażerkę volkswagena. Kierowcę wyciągnęli z samochodu świadkowie zdarzenia, ułożyli w pozycji bocznej i okryli kocami.

  2. Ten korek miał że 100 metrów. Jak kierowca ciężarówki nie mógł go nie zauważyć? Cały czas jechał pod słońce …a to znaczy, że cały czas jechał na ślepo, bo go oślepiało słońce? Szczerze powiem, żal mi go, ale …musiał się na chwilę ” wyłączyć”. To nie powinno się wydarzyć.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick