DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

"Kąpielka" będzie znacznie większa! Ciężki sprzęt wjechał na teren zbiornika [WIDEO, ZDJĘCIA]

Zalew „Kąpielka” w Pogrzybowie koło Raszkowa będzie większy. Na teren akwenu wjechał ciężki sprzęt, a pracownicy mają co robić. Przedstawiciele gminy informują, że zbiornik zostanie powiększony z 1,3 do 5,5 ha lustra wody. Tak duże powiększenie akwenu będzie możliwe dzięki wykupieniu gruntów od 21 właścicieli.

Prowadzone prace to efekt rozstrzygniętego przetargu, do którego stanęło osiem firm. Najkorzystniejsza oferta opiewała na kwotę 11,8 mln zł, a zewnętrzne dofinansowanie stanowi 10,5 mln zł. To oznacza, że gmina Raszków zapłaci z budżetu 1,3 mln zł.

Władze samorządu mają nadzieję, że rozbudowany kompleks przyciągnie więcej osób chcących wypocząć nad akwenem. Atrakcji ma nie zabraknąć także dla miłośników aktywnego odpoczynku, bo wokół zalewu ma powstać ścieżka pieszo-rowerowa wyłożona kostką. W planach jest też montaż oświetlenia zasilanego z pola fotowoltaiki.

Wodę ze zbiornika spuszczono w lipcu, a ryby przeniesiono do „Żaby” i „Zalewu”. Pomogli strażacy oraz wędkarze z Raszkowskiego Towarzystwa Wędkarskiego. Jak się okazało, klimat „Kąpielki” bardzo służył rybom. Wpuszczone do akwenu 9 lat temu tołpygi (ok. 3 kg) przybrały do 30-40 kg.

Inwestycja ma się zostać zrealizowana do końca przyszłego roku. Właśnie w 2023 roku za 2 mln zł zostanie odszlamiony „Zalew”. Utwardzony kostką zostaną natomiast droga przy Rybakówce oraz parking. Te inwestycje zostaną sfinansowane – jak zapewnia urząd – z dotacji.

Napisz do autora

Komentarze (3)
 • C
  Ciekawski

  wtorek, 13 września, 2022

  Czy plaża również zostanie powiększona

  Odpowiedz
 • K
  Kris

  wtorek, 13 września, 2022

  Ten nasz Jacek, to ma pomysły…

  Odpowiedz
 • M
  m

  wtorek, 13 września, 2022

  Jacuś, Jacuchna, Jaculek , Jacuś…to jest GOSPODARZ !!!! Brawo. Pozdrowienia ze szpitala M .

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz