DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Kamery w pokojach dla VIP-ów. Prokuratura weryfikuje informacje

Prokuratura potwierdza, że wpłynęło zgłoszenie o odnalezieniu kamer w pokojach dla VIP-ów w budynku spółki Jarocin Sport.

Fot. Spółka Jarocin Sport

Powracamy do tematu, który opublikowaliśmy wczoraj na łamach naszego portalu. W jednym z dwóch pomieszczeń dla VIP-ów w budynku spółki Jarocin Sport znaleziono podsłuchy oraz kamery. Sprawa została zgłoszona do prokuratury. Śledczy potwierdzają, że wpłynęło takie zgłoszenie. – Prokuratura Rejonowa w Jarocinie aktualnie weryfikuje w ramach czynności sprawdzających zawiadomienie złożone przez nowy zarząd jednej ze spółek w Jarocinie. Dotyczy ono zamontowania dwóch kamer z funkcją nagrywania. Decyzja w przedmiocie potencjalnego wszczęcia postępowania o czyn z artykułu 267 Kodeksu Karnego, czyli bezprawnego uzyskania informacji, podjęta zostanie po wykonaniu wszystkich czynności przez policję w Jarocinie – mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Art.  267.  [Bezprawne uzyskanie informacji]

§1. Kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do informacji dla niego nieprzeznaczonej, otwierając zamknięte pismo, podłączając się do sieci telekomunikacyjnej lub przełamując albo omijając elektroniczne, magnetyczne, informatyczne lub inne szczególne jej zabezpieczenie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§2. Tej samej karze podlega, kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do całości lub części systemu informatycznego.
§3. Tej samej karze podlega, kto w celu uzyskania informacji, do której nie jest uprawniony, zakłada lub posługuje się urządzeniem podsłuchowym, wizualnym albo innym urządzeniem lub oprogramowaniem.
§4. Tej samej karze podlega, kto informację uzyskaną w sposób określony w §1-3 ujawnia innej osobie.

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • M
    Marian

    sobota, 29 czerwca, 2024

    To są te ukryte kamery które każdy widział ? I są wpisane w regulaminie ?

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz