Kalkulator ubezpieczenia samochodu porowneo.pl – jak z niego korzystać? [artykuł sponsorowany]

1
Niezależnie od tego, czy masz do wykupienia tylko obowiązkowe ubezpieczenie OC, czy też planujesz zakup dodatkowych pakietów, warto przeanalizować dostępne na rynku ceny. Dzięki temu jesteś w stanie zaoszczędzić naprawdę duże kwoty. Sprawdź, w jaki sposób posługiwać się kalkulatorem online, aby nie przepłacać.

Niewątpliwie wybór ubezpieczenia samochodu może przyprawić o ból głowy. Niezależnie od tego, czy szukamy jedynie najprostszego pakietu OC, czy też rozbudowanej oferty obejmującą szeroką gamę polis warto zainteresować się ofertą dostępną w internecie.

Online znaczy taniej

Oferta dostępna w sieci bywa zdecydowanie tańsza, a z pewnością jest wygodniejszą i mniej czasochłonną formą zawarcia umowy z towarzystwem ubezpieczeniowym. Jedyne co należy zrobić, to dokonać analizy tego, co oferują ubezpieczyciele i wybrać najkorzystniejszy pakiet. Brzmi prosto, ale nie musi być wcale aż tak intuicyjne. Jest jednak sposób, aby ułatwić sobie życie i bez poświęcania mnóstwa czasu na wysyłanie zapytań do wielu towarzystw ubezpieczeniowych, chodzenia do biur i wykonywania wielu telefonów znaleźć najlepszą, dostępną ofertę.

Przeglądając informacje w internecie, z pewnością możesz natknąć się na wiele rankingów. Przygotowywane przez dziennikarzy i blogerów zestawienia mogą okazać się użyteczne. Pozwalają wstępnie zorientować się jakie oferty przygotowują towarzystwa i jak plasują się stawki za omawiany model auta. Nie jest to jednak rozwiązanie, które pozwala znaleźć precyzyjną odpowiedź na pytanie, co jest najkorzystniejsze w naszym przypadku. Zakup ubezpieczenia samochodowego wymaga bowiem uwzględnienia bardzo wielu czynników. Zmiennych jest tak wiele, że łatwiej chyba wygrać na loterii niż odnaleźć w redakcyjnym zestawieniu swój przypadek.

Ilu ubezpieczycieli, tyle kruczków

Innym rozwiązaniem będą kalkulatory ubezpieczenia dostępne na stronach internetowych towarzystw ubezpieczeniowych. Wypełniając wszystkie dane w formularzu, uzyskasz ofertę spersonalizowaną specjalnie pod twoje zapytanie. Masz pewność, że oferta jest aktualna i możesz z niej bez problemu skorzystać. Niestety to rozwiązanie ma też swoje minusy. Jest czasochłonne i bardzo angażujące. Wypełnienie formularza na stronie firmy zajmuje średnio kilkanaście minut. Po dokonaniu tej formalności możesz spodziewać się otrzymać ofertę, której jednak nie możesz porównać, z tym co oferuje konkurencja. Aby to zrobić, musisz zalogować się na kolejnej stronie, następnej firmy i ponownie przebrnąć przez cały proces. Wszystko powtarzasz wielokrotnie. Wiedząc, że na rynku funkcjonuje bardzo wielu ubezpieczycieli, mnożysz czas konieczny na zebranie pełnych danych.

Dmuchaj na zimne

Kiedy wszystkie oferty do Ciebie spłyną, musisz je ze sobą porównać. O ile w przypadku obowiązkowego ubezpieczenia OC nie jest to zbyt wymagające, ponieważ jedynym rozsądnym kryterium na podstawie którego powinniśmy podejmować decyzję, jest cena, o tyle analiza pakietów AC i NNW jest już bardziej skomplikowana. Różnego rodzaju zdarzenia są wyceniane w zupełnie inny sposób. Porównanie ze sobą pakietów tego rodzaju to nie tylko proste zestawienie cen. Trzeba zastanowić się, gdzie tkwią różnice ofertowe, które mogą w przypadku kolizji okazać się bardzo znaczące. Z tego powodu dużo łatwiej jest korzystanie z trzeciej alternatywy, którą właśnie zamierzamy wam przedstawić.

Dlaczego warto korzystać z kalkulatora?

Jak tego dokonać? Polecamy skorzystanie z kalkulatora ubezpieczenia samochodu dostępnego na stronie porównywarek. Dostępne w sieci rozwiązania technologiczne ułatwiają nam podjęcie najlepszej decyzji poprzez zaprezentowanie oferty wielu towarzystw w przystępnej formie. Aby zrozumieć sposób funkcjonowania, zachęcamy do zapoznania się z modelem działania kalkulatora ubezpieczeń na przykładzie porowneo.pl.

Krótka instrukcja, szybka decyzja

Aby skorzystać z kalkulatora, wystarczy wypełnić formularz. Należy podać najważniejsze informacje, dotyczące pojazdu i kierowcy. Wpisać trzeba m.in. markę i model samochodu, rok produkcji oraz pojemność silnika. Dodatkowo należy uzupełnić dane o tym, jak długo mamy prawo jazdy, ile mamy lat oraz gdzie mieszkamy. Wszystkie te dane są niezbędne do tego, aby towarzystwo ubezpieczeniowe wyceniło ofertę. Po uzupełnieniu danych algorytm kalkulatora przeanalizuje oferty udostępniane przez różne towarzystwa, a następnie wyśle je bezpośrednio nam. Otrzymamy pełne informacje nie tylko na temat ubezpieczenia OC, ale również dowiemy się, gdzie otrzymamy najtańsze AC, NNW czy Assistance.

Sprawdzisz i kupisz w jednym miejscu

Zestawienie obejmuje także prezentację dodatkowych benefitów. Wszystkie informacje są przedstawiony kompleksowo i zawierają wszelkie szczegóły. Dane otrzymamy w zaledwie kilka minut! Wystarczy moment, aby dowiedzieć się wszystkiego na temat poszukiwanej oferty. Co istotne oferta dostępna na porowneo.pl pozwala nie tylko zapoznać się ofertą, ale także sfinalizować transakcje. Zespół konsultantów wesprze Cię w razie pytań lub wątpliwości. Możliwość dokonania zakupu online jest największą korzyścią korzystania z tego rodzaju rozwiązań. Sprawia, że cały proces jest jeszcze krótszy i efektywny. Po wyborze najlepszej oferty nie trzeba jeszcze raz wpisywać danych na stronie ubezpieczyciela. Cały zakup dokonujemy w jednym miejscu, a korzystanie z kompleksowej obsługi nie generuje dla nas dodatkowych kosztów.

lukasz.wojcieszek@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick