Kaliszanie testują rowery miejskie

0
Kaliski Rower Miejski działa od niemal tygodnia. Przez dwa dni z miejskiego roweru skorzystały 634 osoby – podaje Urząd Miejski. Najczęściej korzystano ze stacji znajdujących się przy Ratuszu i hali Kalisz Arena.

Kaliski Rower Miejski to 12 samoobsługowych stacji wypożyczeń, 105 rowerów, w tym 5 dziecięcych, 2 tandemy i 2 familijne. System uruchomiono w sobotę, 1 lipca. W pierwszy dzień wypożyczone zostały 292 rowery. W niedzielę  kaliszanie sięgnęli po rowery 342 razy. Najchętniej wypożyczano rowery standardowe (564 wypożyczenia), jednak nie zabrakło też osób, które wypróbowały rowery typu tandem (39), familijne (17) i dziecięce (14). Czas trwania większości wypożyczeń nie przekracza bezpłatnych 30 minut (505).

Użytkownicy w Kaliszu, mając do dyspozycji 12 punktów wypożyczeń: Dworzec Kolejowy, Arena, Podmiejski Orlik, Poznańska Szpital, Rogatka, Park Przyjaźni, Ułańska, Teatr (stacja z rowerkami dla dzieci), Ratusz, Toruńska Szpital, Aquapark, Młynarska, najczęściej korzystali ze stacji znajdujących się przy Ratuszu (128) i Arenie (90).

Jak to działa?

Z Kaliskiego Roweru Miejskiego może skorzystać każdy. Wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej kaliskirowermiejski.pl, wpłacić 10 złotych opłaty inicjalnej, z której finansowane będą wypożyczenia. Pierwsze 30 minut każdego wypożyczenia jest całkowicie bezpłatne. Za pierwszą godzinę wypożyczenia zapłacimy 1 zł, za drugą i każdą kolejną po 2 zł.

By wypożyczyć rower, wystarczy wpisać na terminalu przy stacji swój numer telefonu, kod PIN i numer wypożyczanego roweru. Można również skorzystać ze specjalnej bezpłatnej aplikacji Nextbike, która umożliwia wypożyczanie m.in. poprzez skanowanie kodu QR. Aby zwrócić rower, wystarczy wpiąć go w elektrozamek tej samej lub dowolnej innej stacji Kaliskiego Roweru Miejskiego. Dotyczy to wszystkich rowerów z wyjątkiem dziecięcych, które można wypożyczać i zwracać jedynie na stacji Teatr zlokalizowanej w pobliżu Parku Miejskiego.

System Kaliskiego Roweru Miejskiego to zadanie z budżetu obywatelskiego Kalisza na 2017 rok. Koszt 5 miesięcy dziania miejskiego roweru to 510 tysięcy zł. Za obsługę systemu odpowiada Nextbike Polska, największy operator systemów rowerów miejskich w naszym kraju.

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick