Kalisz. Zabił ojca i przetrzymywał jego ciało przez tydzień

2
Prokuratura postawiła zarzuty mężczyźnie, który w lutym tego roku zadał swojemu ojcu kilka ciosów nożem, a następnie bił i kopał. Mężczyzna w wyniku odniesionych obrażeń zmarł, a jego ciało jeszcze przez tydzień znajdowało się w mieszkaniu. Temu wszystkiemu przyglądała się żona ofiary, która niepełnosprawna nie była w stanie wezwać pomocy.

29-letni mieszkaniec Kalisza poranił swojego ojca nożem w okolicach dłoni, a potem bił i kopał go po całym ciele. Skatowanego mężczyznę ułożył na kanapie, gdzie konał przez kilka następnych godzin. W wyniku odniesionych obrażeń zmarł. – Mieszkańcowi Kalisza został przedstawiony zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Mamy tu do czynienia z przyczynieniem się do śmierci. Kara za ten czyn może sięgnąć dożywocia i zostać potraktowane jako zabójstwo – tłumaczył Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Całej tragedii przyglądała się matka napastnika. Schorowana kobieta, nie mogąca się ruszyć, nie mogąca także wezwać pomocy, patrzyła na ciało swojego męża. – 29-latkowi postawiono także zarzuty znęcania się psychicznego i fizycznego nad matką. Przetrzymywał ją w mieszkaniu, uniemożliwił jej kontakt z osobami trzecimi, głodził ją oraz nie dostarczał odpowiednich ilości płynów. Nie sprawował także nad nią należytej opieki w kwestiach higieny – dodaje Meler.

Biegli przyznali, że mężczyzna jest w pełni poczytalny i może brać udział w procesie sądowym. Od 15 lutego przebywa on w areszcie.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick