Kalisz. Tak wygląda tężnia solankowa w aquaparku

3
kalisz.pl
W saunarium kaliskiego aquaparku można już korzystać z tężni solankowej, która jest nową strefą wypoczynku dla mieszkańców. Mogła ona powstać dzięki przebudowie tarasu w strefie saun.

Dzięki temu powstał nowe pomieszczenie z tężnią solankową i widokiem na panoramę Szlaku Bursztynowego oraz Dolinę Prosny. – Sukcesywnie unowocześniamy obiekt, dbając by goście odpoczywali i relaksowali się w możliwie najbardziej komfortowych warunkach – powiedział Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza.

Jak wyjaśnia Sławomir Lasiecki, wiceprezes spółki Park Wodny Kalisz, mikroklimat powstały wokół tężni, wykorzystywany jest w profilaktyce i leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych, zapalenia zatok czy alergii. – Wizyta w naszej strefie wypoczynku z tężnią działa nie tylko leczniczo, ale i głęboko relaksująco – dodaje.

W nowym pokoju widokowym zostały zamontowane także podgrzewane kamienne leżanki. Inwestycja rozpoczęła się w listopadzie 2017 roku, a sala jest dostępna dla mieszkańców od marca, czyli dwa miesiące szybciej niż wstępnie zakładano.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Tak, to wyglądają leżanki…… A Tężnia ? Dla przypomnienia za Wiki.. Cyt: Tężnia, gradiernia – budowla z drewna i gałęzi tarniny służąca do zwiększania stężenia soli w solance. Tężnie służyły w przeszłości do uzyskiwania soli kuchennej, obecnie jako ogromne inhalatoria w kurortach. Wikipedia

  2. hmm chyba będzie trzeba się przejechać do Aqua parku do Ostrowa WLKP ,poczekaj – nie ma, albo nie , pojedziemy na mecz Ostrovii na stadion aha – nie nadaje się do użytku. Kurcze co tam u was tak waściwie jest ??? a może jakiś film w nowoczesnym kinie siedmiosalowym czy spektakl w teatrze. Znowu zapomniałem , tego też nie ma… Ha Ha Ha ale wam żal d… ściska 😛

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick