Kalisz. Rusza remont jednej z głównych ulic w mieście. Szykują się zmiany dla kierowców

1
Fot. kalisz.pl
Kierowcy jeżdżący al. Wojska Polskiego w Kaliszu muszą być przygotowani na nadchodzące zmiany. W związku z rozpoczynającym się we wtorek remontem tej drogi, na nie wszyscy będą mogli poruszać się po odcinku od Ronda Westerplatte do skrzyżowania z ul. Majkowską.

Teren budowy został przekazany wykonawcy (Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego S.A.) w piątek 27 lipca, ale prace mają rozpocząć się we wtorek 31 lipca o godz. 20.30. Wtedy też rozpoczną się utrudnienia dla kierowców. Szczególnie od czują je ci, którzy jeżdżą pojazdami o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony. Zostanie dla nich wyznaczony objazd ulicami: Podmiejską, Stanczukowskiego, Piłsudskiego i Majkowską. Auta o masie do 3,5 tony dalej będą mogły poruszać się odcinkiem al. Wojska Polskiego w Kaliszu od Ronda Westerplatte do ul. Majkowskiej.

>> Zawsze aktualne informacje z dróg Południowej Wielkopolski <<

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Kaliszu, w pierwszym etapie prace obejmą prawy pas al. Wojska Polskiego na odcinku od ul. Serbinowskiej do skrzyżowania z ul. Widok. Ruch w tym czasie zostanie przeniesiony na drugą jezdnię, gdzie będzie odbywał się dwukierunkowo. „Wlot z ul. Widok w al. Wojska Polskiego od strony ul. Polnej będzie zamknięty, natomiast wyjazd z ul. Widok w al. Wojska Polskiego od strony ul. Mickiewicza możliwy będzie wyłącznie w prawo lub w lewo” – czytamy na stronie MZDiK w Kaliszu.

Remont obejmie nie tylko wymianę nawierzchni, a więc likwidację kolein, na które od dawna skarżą się kierowcy, ale także uzupełnienie kanalizacji deszczowej, ustawienie nowych krawężników, namalowanie oznakowania poziomego i wykonanie niezbędnych prac rozbiórkowych potrzebnych do przeprowadzenia prac.

Remont al. Wojska Polskiego na odcinku od ronda Westerplatte do skrzyżowania z ul. Majkowską ma potrwać do 16 listopada.

Oferty przetargowe na remont al. Wojska Polskiego w Kaliszu złożyły dwie firmy:
– Sidrog Sp. z o.o. (Błaszki) – 5 028 910,69 zł brutto
– PBD S.A. (Kalisz) – 4 852 837,73 zł

Zobacz, który odcinek al. Wojska Polskiego w Kaliszu będzie remontowany:

Fot. Google Maps
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick