Kalisz. Pracownicy banku pomogli udaremnić oszustwo

1
Dzięki czujności pracowników jednego z kaliskich banków, 76-letnia kobieta nie padła ofiarą oszustwa.

Do starszej kobiety zadzwonili oszuści, chcący wyłudzić od niej pieniądze na znaną już metodę “na wnuczka i policjanta”. Kobieta przyszła do banku chcąc zaciągnąć kredyt wysokości 30 tysięcy złotych. Pracownicy zauważyli, że jest ona bardzo zdenerwowana i praktycznie przez cały czas rozmawia z kimś przez telefon.

Bankierzy podejrzewali, że może to być kolejna ofiara oszustów. Postanowili zadzwonić na policję. Z tymi, kobieta nie chciała rozmawiać twierdząc, że o wypadku wnuka może rozmawiać jedynie z telefonicznym rozmówcą. Po krótkiej rozmowie, staruszka dała się przekonać, że cała historia zasłyszana od rozmówcy po drugiej stronie słuchawki, jest kłamstwem. W towarzystwie funkcjonariuszy zadzwoniła do swojego wnuka i upewniła się, że wszystko z nim w porządku – Kobieta opowiedziała nam cały przebieg zdarzenia o początku do końca. Prowadzimy czynności w tej sprawie – dowiadujemy się z kaliskiej komendy.

 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Czegoś tu nie rozumiem. Oszust dzwonki do babci a przecież każda karta sim jest zarejestrowana na jakieś nazwisko to jaki problem sprawdzić kto dzwonił.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick