Kalisz. Policjanci u działkowców

0
Kaliscy mundurowi w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”, rozpoczęli kampanię informacyjną skierowaną do właścicieli ogródków działkowych. Policjanci chcą, aby również działkowcy wiedzieli, kto jest ich dzielnicowym i do kogo, mogą zawsze zwrócić się o pomoc. Głównym celem przedsięwzięcia jest zbudowanie zaufania pomiędzy służbami a obywatelami.

Założeniem programu „Dzielnicowy bliżej nas” jest wzmocnienie roli dzielnicowego i wyjście policjantów zza biurek. Kaliscy policjanci od dłuższego czasu realizując podstawowe założenia kampanii, spotykają się z mieszkańcami naszego miasta i powiatu. Powoduje to, że dzielnicowi są coraz bardziej rozpoznawali, a mieszkańcy wiedzą w jaki sposób można się z nimi skontaktować.

W okresie wakacyjnym dzielnicowi postanowili odwiedzić działkowców, którzy korzystając z urlopów i czasu wolnego, często odpoczywają na działkach. Akcję, która będzie kontynuowana przez cały okres wakacji, zainaugurowali, sierż. sztab. Bartosz Dolaciński oraz st. sierż. Patrycja Gorgol, dzielnicowi rewiru III. Policjanci przygotowali specjalne ulotki, które zawierały nie tylko ich zdjęcia, ale również podstawowe dane kontaktowe. W ten sposób chcieli, przybliżyć działkowcom swoje sylwetki i pozostawić informacje, kóre w razie potrzeby ułatwią z nim kontakt – mów mł.asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy KMP w Kaliszu.

Oczywiście, podczas spotkań z właścicielami ogrodów nie zabrakło tematów do rozmów, szczególnie tych związanych z poprawą bezpieczeństwa. Policjanci największą uwagę poświęcali tematyce zapobiegania kradzieżom oraz kradzieżom z włamaniem do domków letniskowych. Podczas rozmów przypominali działkowcom o odpowiednim zabezpieczeniu altanek i pomieszczeń, w których przechowywane są kosiarki oraz inne narzędzia ogrodnicze. Informowali także, w jaki sposób postępować w przypadku ujawnienia włamań bądź kradzieży.

Działkowcy pytali o główne zadania dzielnicowego, możliwe formy kontaktu oraz rejony służbowe. Nie zabrakło również pytań dotyczących podstawowych zasad funkcjonowania aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz „Moja Komenda”, które jak się okazało są dobrze znane działkowcom.

źródło: KMP Kalisz

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick