Kalisz. Podał się za kuriera i okradł 90-letniego mężczyznę

1
90-letni mieszkaniec Kalisza został okradziony metodą "na kuriera". To kolejny już przypadek oszustw na osobach starszych. Złodzieje podają się nie tylko za służby mundurowe, ale także za dozorcę, czy członków spółdzielni mieszkaniowej.

Do seniora zadzwonił mężczyzna podający się za kuriera, który oznajmił, że ma dla niego paczkę. Kiedy ten się rozłączył, do staruszka zadzwonił inny mężczyzna, przekonując, ze poprzedni telefon był od oszusta. – Fałszywy policjant wraz z kolegą przybyli do domu 90-latka i poprosili o pokazanie pieniędzy, które starszy pan przechowywał w domu. Następnie stwierdzili, że muszą te pieniądze sfotografować i wyszli z mieszkania. Kiedy mężczyzna zorientował się że został okradziony, natychmiast powiadomił policję – poinformowała mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Policjanci wciąż ostrzegają przed oszustami. Podkreślają, że żadne służby mundurowe nie proszą o pieniądze i nie przychodzą brać ich z mieszkania. Jeśli mamy jakiekolwiek, nawet najmniejsze podejrzenia, że mamy do czynienia z oszustem, należy powiadomić policję. Funkcjonariusze uczulają także członków rodziny seniorów, by kontrolować i mieć na oku sytuację.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Dziwię się że tak łatwo okrada się starsze osoby, czy nikt się nimi nie interesuje , dlaczego trzymają pieniądze w domu ??? Przecież teraz tyle innych sposobów. Mam 76 lat i z Banku pobieram tyle ile aktualnie mi potrzeba a poza tym już wszędzie można płacić kartą. Czas na korzystanie z udogodnień.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick