Kalisz. Jedna z głównych ulic w remoncie. Szykują się zmiany dla kierowców

0
Fot. MZDiK Kalisz
Rusza drugi etap remontu al. Wojska Polskiego w Kaliszu. Kierowcy muszą liczyć się z kolejnymi utrudnieniami, a także objazdami. Którędy jechać, żeby bezpiecznie dotrzeć do celu? Wyjaśniamy.

Pod koniec lipca ruszył remont fragmentu al. Wojska Polskiego w Kaliszu. Właśnie zakończył się pierwszy etap prac, co wiąże się z kolejnymi utrudnieniami dla kierowców. Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji, “roboty będą prowadzone na lewej jezdni al. Wojska Polskiego (patrząc od strony CH Kalinka) na odcinku od ul. Serbinowskiej do skrzyżowania z ul. Widok włącznie” – informują przedstawiciele spółki.

>> Obserwuj nasz profil na Twitterze <<

Od poniedziałku 10 września auta zostaną skierowane na wyremontowaną jezdnię, gdzie zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy (po jednym pasie w każdą stronę). “Wlot ul. Widok w al. Wojska Polskiego od strony ul. Mickiewicza oraz ul. Kieleckiej będą zamknięte, natomiast wyjazd z ul. Widok w al. Wojska Polskiego od strony ul. Polnej możliwy będzie wyłącznie w prawo” – czytamy w komunikacie MZDiK.

Jak tłumaczą przedstawiciele miejskiego zarządu dróg, na odcinku al. Wojska Polskiego od Ronda Westerplatte do ul. Majkowskiej będą mogły się poruszać wyłącznie samochody o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t, a także autobusy. Cięższe pojazdy będą musiały kierować się objazdem przez ulice: Podmiejską, Stanczukowskiego, Piłsudskiego i Majkowską.

ZOBACZ TEŻ: Będzie łącznik Wojska Polskiego z Dworcową. Przetarg rozstrzygnięty

Remontowany odcinek al. Wojska Polskiego w Kaliszu:

Fot. Google Maps
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick