DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Kalisz. Dwóch nastolatków pod wpływem narkotyków. Policja startuje z kampanią

Uwagę policjantów zwrócił 16-latek i siedząca obok niego 15-latka. Podczas legitymowania dziwnie się zachowywali, wyglądali na bardzo zdenerwowanych. Funkcjonariusze mieli podejrzenia, że w grę mogą wchodzić narkotyki. – Okazało się, że chłopak miał przy sobie 12 sztuk tabletek ecstazy. Dodatkowo badanie testerem narkotykowym wykazało obecność środków odurzających w ich organizmach – poinformowała mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Nastolatkom zostały już postawione zarzuty. Ich sprawą zajmie się Sąd Rodzinny w Kaliszu.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wystartowało właśnie z kampanią „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”. Dotyczy ona przede wszystkim dopalaczy i rusza we wszystkich jednostkach policji w kraju.

Kampania ma na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i nowych narkotyków, tzw. dopalaczy, w tym konsekwencji zarówno zdrowotnych, prawnych, jak i społecznych uzależnienia. – Mają postać tabletek, proszków, mieszanin ziół, suszu, kadzidełek, czy naklejek tzw. „tatuaży”. Sprzedawane są w sklepach lub przez Internet pod nazwą artykułów kolekcjonerskich, często z umieszczonym komunikatem „Produkt nie do spożycia”. Niebezpieczeństwo ich zażywania wynika z faktu, że ich skład chemiczny nie jest znany, może podlegać wahaniom i modyfikacjom. Nigdy nie wiadomo, jak po ich zażyciu zareaguje konkretny organizm – apelują policjanci.

Temat dopalaczy został także szerzej poruszony w drugim odcinku programu „Meldunek z regionu” w Telewizji Proart.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz