Kalisz będzie mieć kolejnych 40 budek dla kotów

2
Fot. kalisz.pl
Od 7 stycznia mieszkańcy Kalisza będą mogli się zgłaszać po budki dla wolno żyjących kotów. Te już znajdują się na terenie miasta, ale potrzeby są znacznie większe. Stąd decyzja o zakupie kolejnych. Mowa o 20 budek podwójnych i 20 pojedynczych.

Kalisz będzie miał dodatkowe budki dla wolno żyjących kotów. Po tym, jak jesienią 2019 roku rozstawiono na terenie miasta 40 domków, początek 2020 roku przyniesie nowe miejsca, w których będą mogły się schronić. Mowa o kolejnych 40 budkach. Dwadzieścia z nich będzie podwójnych, a pozostałe – pojedyncze. „Ocieplone, solidnie wykonane drewniane domki pomogą kotom przetrwać zimę” – mówią przedstawiciele urzędu.

ZOBACZ TEŻ: Ptasia grypa zaatakowała w powiecie ostrowskim!

Aby otrzymać taką budkę, należy zgłosić się do kaliskiego magistratu, do Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska oraz wypełnić odpowiedni wniosek. Pierwsze z nich będzie można otrzymać po 7 stycznia. „Wolno bytujące koty są także dokarmiane. Obecnie blisko 90 karmicieli otrzymuje z Urzędu Miasta miesięcznie blisko 3 kilogramy karmy suchej i 2 puszki karmy mokrej miesięcznie” – wyjaśniają urzędnicy.

Budki zazwyczaj są stawiane w miejscach, w których gromadzą się wolno żyjące koty, a więc na ogródkach działkowych, w sąsiedztwie terenów zielonych bądź na podwórkach kamienic. W ten sposób wiele z nich może skorzystać takiego miejsca istotnego szczególnie w okresie zimowym.

W Kaliszu jest blisko 90 karmicieli, którzy otrzymują z Urzędu Miasta w Kaliszu miesięcznie prawie trzy kilogramy suchej karmy oraz dwie puszki mokrej karmy miesięcznie.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick