Kalisz będzie miał własny PSZOK. Trwają przygotowania

1
Fot. kalisz.pl
Najprawdopodobniej w połowie stycznia zostanie uruchomiony miejski Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Kaliszu. Stawka zaproponowana przez konsorcjum dwóch firm był wyższe, niż zakładały to władze miasta. W związku z tym zdecydowano utworzyć własny, miejski punkt.

Prowadzone są prężne działania zmierzające do otwarcia PSZOK-u jeszcze w połowie stycznia. Zgodnie z Regulaminem przyjmowania odpadów do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Kaliszu, przyjętym przez Radę Miasta Kalisza podczas ostatniej sesji, punkt będzie czynny dwa dni w tygodniu: w środy w godzinach od 10.00 do 18.00 oraz w soboty w godzinach od 8.00 do 16.00 z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy. PSZOK będzie zlokalizowany na terenach przemysłowych przy ulicy Piwonickiej, co zapewnia dogodny dojazd dla mieszkańców. Teren znajduje się w sąsiedztwie już istniejących przedsiębiorstw, prowadzących podobną działalność, jak np. skup złomu.

W sprawie wielkogabarytów miasto Kalisz ogłosiło nieograniczony przetarg na odbiór i transport odpadów komunalnych z nieruchomości znajdujących się na terenie Kalisza. Wpłynęła jedna oferta, która wynosiła 1500 złotych brutto za tonę. Dla miasta było to zdecydowanie za wysoka oferta, dlatego zdecydowano się ma nawiązanie współpracy z Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji. „Podjęto decyzję o podpisaniu umowy dotyczącej odbioru i transportu wielkogabarytowych odpadów komunalnych z nieruchomości zabudowanych budynkami wielolokalowymi położonymi na terenie miasta Kalisza w trybie zamówienia z wolnej ręki z PWiK Sp. z o.o., które jest w stanie realizować to zadanie. Szacowana kwota za odbiór i transport odpadów komunalnych przez PWIK Sp. z o.o. wyniesie poniżej 1000 zł brutto za tonę” – informuje Urząd w Kaliszu.

Firma biorąca udział w przetargu zgłosiła sprawę do Krajowej Izby Odwoławczej. Kwestionuje ona prawo Miasta do realizacji tej usługi samodzielnie, co w zdecydowanym stopniu przyczyniłoby się do obniżenia kosztów funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w Kaliszu. Zgłoszenie sprawy może nieco opóźnić datę oficjalnego otwarcia kaliskiego PSZOK-u.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick