Kaliski Marsz Równości kontra “LGBT zmyjemy, rodzinę uratujemy!”?

2
źródło: fanpage Kaliskiego Marszu Równości
W niedzielę w Kaliszu ma się odbyć ponad 25 zgromadzeń publicznych w tym I Kaliski Marsz Równości, którego pomysł organizacji spotkał się ze sprzeciwem części społeczności. Ta postanowiła zorganizować w ten sam dzień alternatywne happeningi. Jedną z takich grup jest Młodzież Wszechpolska, która chce maszerować pod hasłem "LGBT zmyjemy, rodzinę uratujemy!".

Punktualnie o godz. 15.00 rozpocznie się w pierwszy w Kaliszu Marsz Równości. Mają wziąć w nim udział przedstawiciele środowisk LGBT, którzy mają dość dyskryminacji i domagają się praw na równi z osobami heteroseksualnymi. “Dzisiaj na poselskiej trasie marsz równości w Kaliszu, czyli kolejne święto (tak, święto) demokracji. Kalisz jest kolejnym miastem, w którym obywatele(ki) walczą o równość, wolność, solidarność!” – napisała na fanpage’u dr Sylwia Spurek, eurodeputowana Wiosny, która została wybrana do Parlamentu Europejskiego przez Wielkopolan.

ZOBACZ TEŻ: Marsz równości w Kaliszu? Lawina innych zgromadzeń i petycja z 9 tys. podpisów

Tymczasem organizatorzy Kaliskiego Marszu Równości podpowiadają, co wziąć ze sobą na marsz, a o jakich rzeczy zdecydowanie stronić, wybierając się na Planty. “Ubierz się tak, żeby czuć dobrze, pamiętaj o wygodnych butach i ubraniu odpowiednim do pogody. Zabierz tylko potrzebne rzeczy, np. butelkę z wodą. Zakupy zostaw w domu podobnie jak wszelkie niebezpieczne, łatwopalne, wybuchowe materiały, alkohol, narkotyki, broń oraz inne rzeczy mogące narazić uczestników i uczestniczki na niebezpieczeństwo. Zwróć uwagę na to, żeby Twoje zachowanie nie przeszkadzało innym w udziale w Marszu. Nie akceptujemy głoszenia treści niezgodnych z wartościami Marszu, nawołującymi do nienawiści lub obrażających osoby trzecie” – czytamy na oficjalnym fanpage’u marszu.

Władze Kalisza miały mnóstwo pracy związanej z zaplanowaną na niedzielę 22 września paradą. A właściwie dziesiątkami marszów oraz pikiet, które zostały zgłoszone do magistratu. Mowa o 26 różnego rodzaju zgromadzeniach w tym m.in. “w sprawie introdukcji orangutana sumatrzańskiego Panga Abelii na terenie Polski”, manifestacja “miłośników sernika z rodzynkami” czy protest “w obronie bobrów”.

ZOBACZ TEŻ: Happening LGBT+: Wyzwiska, petardy i plucie kontra: „To są ludzie, jak wszyscy inni” Co się działo na ostrowskim rynku?

Zdecydowanie więcej obaw wśród części osób chcących uczestniczyć w Marszu Równości wzbudza zapowiedź Młodzieży Wszechpolskiej, która także planuje zorganizować w niedzielę zgromadzenie pod nazwą “LGBT zmyjemy, rodzinę uratujemy!”. “Chcemy okazać nasz sprzeciw wobec promocji szkodliwych trendów społecznych. Odkazimy nasze miasto z wszelkich wirusów choroby zwanej “ideologia LGBT”. Obwoźny cyrk, jaki będzie miał miejsce tego dnia w Kaliszu, ze wszystkich sił stara się rozprzestrzeniać tę chorobę w Polskich miastach. Stroje i maski posiadamy. Jeśli macie taką możliwość to zabierzcie ze sobą jedynie jakiś sprzęt, służący do czyszczenia (szczotki, opryskiwacze, rozpylacze itp.)” – czytamy na stronie wydarzenia na Facebooku.

Warto mieć jednak na uwadze, że Kaliski Marsz Równości ma mieć szersze oblicze i wykraczać poza zwrócenie uwagę na środowiska LGBT. Uczestnicy chcą w formie przemarszu skupić uwagę także na inne wykluczane bądź zepchnięte na margines grupy społeczne. “Kobiety, uchodźcy i emigranci, osoby z niepełnosprawnościami, osoby o innej orientacji seksualnej, innym kolorze skóry, innych poglądach religijnych niż katolicy. Wszystkich należy traktować równo, także Ciebie i dlatego przyjdź na Marsz, pokaż, że jesteś za równością, miłością, tolerancją”– apelują na fanpage’u.

Szykujemy się 🌈🏳️‍🌈 a Wy? Gotowi na dobrą zabawę? Widzimy sie o g. 15 na Plantach❣Nie zapomnijcie zabrać ze sobą dużo koloru i dobrego humoru🥳💝

Opublikowany przez Kaliski Marsz Równości Niedziela, 22 września 2019

 

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. 3
    1

    I kto zapłaci za obstawę służb. Wszelkie marsze powinny być zakazane. A jeżeli jest zgoda to w gestii organizatorów powinno być zapewnienie bezpieczeństwa: wynajęcie ochrony albo zapłacenie służbom mundurowym/ratowniczym.

  2. Dokąd ten świat zmierza, żeby ludzie oceniać przez pryzmat orientacji. Sama mam znajomych gejów i są naprawdę fajnymi i wartościowymi osobami. Poza tym szanujmy bliźniego jak siebie samego. Jakoś marsz równości nikogo nie obrażał dziwnymi hasłami, a tutaj co mamy? “LGBT zmyjemy, rodzinę uratujemy!”. Nie wiem na czym ten ratunek ma polegać. TRAGEDIA

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick