Kadrowicze wrócili. ,,Stalówka” w komplecie

2
Od poniedziałku ponownie w pełnym składzie trenuje zespół koszykarzy BM Slam Stal. W poniedziałek, po meczach reprezentacji Polski w eliminacjach do mistrzostw świata, do drużyny wrócił już trener Wojciech Kamiński oraz skrzydłowy Michał Nowakowski. W sobotę ,,Stalowcy" we własnej hali podejmują AZS Koszalin.

W reprezentacji Polski mieliśmy trzy ostrowskie akcenty. Asystentem trenera Mike’a Taylora jest Wojciech Kamiński, obecny szkoleniowiec ,,Stalówki”, natomiast po raz pierwszy w karierze powołanie do drużyny narodowej otrzymał skrzydłowy Michał Nowakowski. Jednym z liderów reprezentacji jest za to pochodzący z Ostrowa Wielkopolskiego Mateusza Ponitka.

W czwartek biało-czerwoni rozegrali świetne spotkanie w Holandii, gdzie prezentując rewelacyjną skuteczność rozbili rywala 105:78. W niedzielę polski zespół poszedł za ciosem. W ErgoArenie nie dał żadnych szans Włochom, wygrywając 94:78.

Zwycięstwa nad Holandią i Włochami mają ogromne znaczenie dla reprezentacji Polski, która ma teraz olbrzymią szansę na awans do mistrzostw świata. Przed biało-czerwonymi jeszcze dwa mecze. W lutym przyszłego roku naszą kadrę czekają spotkania z Chorwacją na wyjeździe oraz z Holandią u siebie. Jedna wygrana sprawi, że polska kadra po raz drugi w historii pojedzie na światowy championat.

Teraz Wojciech Kamiński i Michał Nowakowski wrócili już do Ostrowa Wielkopolskiego. W poniedziałek dołączyli do zespołu BM Slam Stal, który na dobre rozpoczął przygotowania do sobotniego meczu we własnej hali przeciwko AZS-owi Koszalin.

Zdjęcie: KoszKadra, Andrzej Romański

redaktor wlkp24.info
bartosz.karasinski@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick