Kaczmarek odszedł, Kaczmarek przyszedł. Liczba Kaczmarków w Pogoni się zgadza

11
Daniel Kaczmarek przeszedł z TP Ostrovii 1909 do Pogoni Nowe Skalmierzyce. Nadal będzie występował w IV lidze, ale w nowym sezonie powalczy o zupełnie inne cele. Gra o zajęcie jednego z czołowych miejsc w tabeli na koniec sezonu to zdecydowanie więcej niż bronienie się przed spadkiem, jak miało to miejsce w Ostrovii w minionym sezonie.

W Pogoni Nowe Skalmierzyce żartują, że liczba Kaczmarków w klubie musi się zgadzać. Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że przygodę trenerską z zespołem seniorów zakończył Mariusz Kaczmarek, który prowadził drużynę przez sześć lat. Do niebiesko-białych dołączył natomiast Daniel Kaczmarek związany dotychczas z TP Ostrovią 1090. – Zamiar odejścia z Ostrovii miałem już rok temu, ale zmobilizowaliśmy się z kolegami, żeby zostać. Teraz w czasie pandemii koronawirusa miałem trochę czasu, żeby zastanowić się, co dalej zrobić. Myślę, że taka zmiana była mi potrzebna – mówi portalowi wlkp24.info Daniel Kaczmarek, nowy zawodnik Pogoni.

CZYTAJ: Piłka nożna po koronawirusie. Ponad 20 zespołów w IV lidze? “To jest niebywała sytuacja, z którą trzeba sobie poradzić”

Przejście z Ostrovii do Nowych Skalmierzyc to nie tylko zmiana klubu, ale także wejście na wyższy poziom. Choć Kaczmarek miał ofertę gry w klubie na wyższym szczeblu rozgrywek, ostatecznie zdecydował się na pozostanie do VI lidze. Z biało-czerwonymi mógł jednak myśleć jedynie o walce o utrzymanie. W Pogoni zajęcie miejsca w pierwszej piątce to zdecydowanie cel minimum.

Pomocnik Daniel Kaczmarek spędził w Ostrovii osiem sezonów. Wcześniej występował w barwach Jaroty II Jarocin. W sezonie 2019/20 był najlepszym strzelcem biało-czerwonych, kończąc niepełny sezon z 7 golami na koncie.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

11 KOMENTARZE

 1. 4
  3

  Nie lubię się publicznie wypowiadać, ale KKS Kalisz chce zgłosić 2 zespół do gry w 4 lidze i będą mieć silniejszy drugi zespół niż Ostrovia 1 galowy skład. To nie pojęte, że kks Kalisz potrafił od A klasy awansować do 2 ligi, gdzie miasto wykłada takie same pieniądze jak miasto na Ostrovii. Tylko prezes Ostrovii rozdziela budżet na młodzież i seniorów, ale nie są to małe pieniądze. Inwestujecie w młodzież taka kasę i nic z tego nie ma. Muszą być seniorzy w 1 lub2 lidze by młodzież miała wzór do naśladowania i uczenia się od lepszych. Kks Kalisz pozyskał około 70 sponsorów prywatnych, nie liczą na miasto. W Ostrowie Pan Binek zawsze potrafił śpiąc budżet i pozyskać sponsorów, a teraz nie ma kasy, czy prezes nie potrafi się zaangazowac? Zarząd powinien oddać ostrovie w ręce innych ludzi. To kpina, że Gołuchów pozyskał byłych zawodników Jaroty i KKSu Kalisz. Miał na ich utrzymanie, a ostrovia gra słabymi juniorami w 4 lidze, aż tak mało jest sponsorów?

  • 3
   1

   Tak czytam ten Twój wpis i krótka riposta” Pojęcia nie masz ile KKS Włożył kasy w ten Awans !!! Pozd

 2. 4
  1

  Ty Miras a pamiętasz jak Ostrovia była w drugiej lidze a gdzie był kalisz.
  Przestań piepszyć bo czytać się nie da !!!! TY MASZ POJĘCIE ILE KASY DOSTAJĄ W KALISZU CHYBA NIE !
  A Pan Binek zrobił dużo i to prawda , ale nie wiem czy pracujesz u niego czy co !
  PROŚBA PRZESTAŃCIE PLUĆ NA KLUB TP OSTROVIA 1909 BO NIE POMAGACIE !
  POZDRAWIAM PRAWDZIWY KIBIC

 3. 3
  3

  Wiem ile Kalisz włożył ,mieli budżet około 4-5 mln zł, chcę zwrócić uwagę ,że pieniądze od miasta dostają takie jak Ostrovia, a reszta to zasługa prezesa,że pozyskał sponsorów ,którzy wykładają dużą kasę na piłkę. Ostrovia jeden wyskok do 2 ligi, gdzie odrazu spadli i odbiło się to czkawka na lata. Kalisz miał dawniej Calisię . Ta 2 liga jest szczeblem centralnym, a Ostrovia spadła ze słabej II ligi. Czytaj ze zrozumieniem i nie podniecaj sie Ostrovia w 2 lidze. Po co miasto z naszych podatków inwęstuje w żużel? Niszowa dyscyplinę w Europie. Kalisz ma ludzi,którzy chcą zbudować historię , w ostrowie oprócz pana Binka ,nie ma ludzi zaangażowanych w piłkę. 30-60 osób na meczach centrach i Ostrovii ,dramat. Szkolenie młodzieży , ale kim ? Jacy trenerzy szkoła młodzież ? Od kogo oni mają się uczyć ? Od Kempesa ? Dajcie spokój. Zobaczycie jak młodzież w Kaliszu pójdzie do góry, tam trenować będzie Radziewicz, ponad 190 występów w ekstraklasie, oraz Żytko ponad 4 lata gry w Cracovii, oni mają doświadczenie,wiedzą jak wygląda profesjonalna szatnia i poważny trening.

 4. 3
  1

  Skoro twierdzisz , że w Ostrovii nie ma szkolenia itp to proszę spójrz w wyniki ligowe młodzieży Ostrovii i kKS jak grają między sobą . Kolejny temat to młodzież wyszkolona w Ostrovii zasila wszelkie lokalne zespoły . Pytanie ilu wychowanków gra w Kks a ilu w Ostrovii ?

  • Ok, czyli twierdzisz ,że w Ostrovii jest świetnie. Jesteś zadowolony z młodzieży i seniorów ,brawo. Ja nie jestem. Skoro wam tak dobrze to szkolcie dalej w ten sposób.

 5. Nie twierdzę ,że jest na tyle świetnie aby nie mogło być lepiej , ale nie chcesz pomóc to nie przeszkadzaj. Wystarczy , że miasto ma gdzieś dzieci i młodzież , która tak licznie uprawia tą dyscyplinę . Nadal brak odpowiednich boisk zaplecza !!!

 6. 2
  1

  Kolego od początku pisze, że miasto nie jest sponsorem żadnego klubu poza Śląskiem Wrocław. Podatnicy nie życzą sobie by miasto wydawało kasę na zawodników ! Skończcie płakać,że miasto ma zapewnić fundusze, to sponsorzy i działania prezesów powodują,że klub ma większy lub mniejszy budżet. A ty mi wyjeżdżasz,że miasto nie chce dać kasy. Miasto na młodzież daje dużo kasy,tyle co Kalisz. Nie porównuj wyników KKS Kalisz z Ostrovia , bo Kalisz jak pisałem w tym roku otwiera dopiero akademię i trenerów będą mieć w wyższej półki , z doświadczeniem ekstraklasowym. Mi zależy na dobru Ostrovii, a póki co klub się pogrąża. Ten płacz do miasta, a co to miasto ma łożyć na piłkę ? Pozyskanie sponsorów kosztuje dużego zaangażowania

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick