DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Już wkrótce w Ostrowie III Otwarte Mistrzostwa w Akrobatyce Sportowej

Druga niedziela czerwca będzie stała pod znakiem III Otwartych Mistrzostw w Akrobatyce Sportowej. Zawody zorganizuje grupa pasjonatów tego sportu z Ostrowa Wielkopolskiego.

materiały organizatora

Przyjadą zawodnicy z całego województwa w tym m.in. z Poznania, Jarocina, Ostrzeszowa, Kalisza, Pleszewa, nie zabraknie też uczestników z Ostrowa. Wizytę zapowiedzieli także akrobaci z Dolnego Śląska, a dokładnie z Wałbrzycha.

– Są to zawodnicy, którzy ocierają się o bardziej wyczynowe skakanie. Nie jesteśmy jeszcze zrzeszeni w Polskim Związku Gimnastycznym, choć mamy taki plan na przyszłość. Ugościmy najlepszych akrobatów, którzy chcą się szkolić w tym kierunku – wyjaśnia Michał Garbarczyk, organizator zawodów.

Pierwsza edycja odbyła się w Kaliszu w maju 2023 roku, a poprzednia w Ostrowie miała miejsce w grudniu. Wówczas o zwycięstwo rywalizowało ok. 70 zawodników reprezentującyh głównie Wielkopolskę. Prowadzone są jednak rozmowy z przedstawicielami innych województw w tym łódzkiego i opolskiego, aby poszerzyć zasięg i stworzyć pole do wspólnych startów dla większej liczby akrobatów.

Podczas ostrowskiej rywalizacji zorganizowanych zostanie kilka konkurencji. Gospodarze wystawią zawodników w trzech z nich. Będą to: ścieżka trampolinowa, ścieżka airtrack i równoważnia.

Zawody zaplanowano na niedzielę, 9 czerwca na terenie Jump Factory w Ostrowie Wielkopolskim (ul. Strumykowa 32).

materiały organizatora

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz