DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Już tylko 4 dni do akcji Oddaj krew z kablówką [WIDEO]

Dokładnie za 4 dni, we wtorek 20 czerwca odbędzie się akcja „Oddaj krew z kablówką.”. Od 8 rano aż do 16.00 będzie można oddać ten cenny lek w 3mk Arenie Ostrów. Wydarzenie pokażemy na żywo w Telewizji Proart i na łamach naszego portalu. 

Latem częściej dochodzi do wypadków drogowych, a osoby ranne często potrzebują krwi. Mimo postępu medycyny, nadal nie udało się wynaleźć jej sztucznego zamiennika.

Moment organizacji akcji „Oddaj krew z kablówką” nie jest więc przypadkowy. Chodzi o to, by wspomóc Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu i zebraną 20 czerwca w 3mk Arenie Ostrów krwią uzupełnić często świecące pustkami w tym okresie banki krwi.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu od samego początku bierze udział w tej akcji Telewizji Proart. Pracownicy tej instytucji już dzień wcześniej przyjadą do Ostrowa, by rozłożyć cały potrzebny sprzęt w 3mk Arenie Ostrów. A we wtorek od samego rana pielęgniarki, lekarze i rejestratorki będą do dyspozycji krwiodawców.

„Oddaj Krew z kablówką” Telewizja Proart organizuje już od prawie 20 lat. Przez 17 edycji wydarzenia udało się zebrać ponad 2,5 tys. litrów krwi, którą oddało ponad 5,5 tys. osób.

Sukces akcji jest też możliwy dzięki ludziom dobrej woli, czyli sponsorom. Ich wypowiedzi publikujemy poniżej w materiale wideo.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz