Już po raz trzeci będą dzielić się ciepłem

0
Czapki, szaliki, rękawiczki, a także skarpety - to zimą odzież pierwszej potrzeby. Właśnie te akcesoria już po raz trzeci zbierane są w ramach akcji "Podziel się ciepłem". Po 15 listopada wszystko trafi do bezdomnych koczujących w pustostanach na terenie Ostrowa Wielkopolskiego oraz najbardziej potrzebujących mieszkańców miasta.

„Podziel się ciepłem” to akcja, na którą pomysł zrodził się podczas pandemii. Uczniowie i nauczyciele z Wolontariatu Pedagogicznego i grupy Ostrów Lubimy Pomagać działajacych przy szkole Podstawowej nr 4 w Ostrowie Wielkopolskim zachęcają do przynoszenia czapek, rękawiczek, szalików, a także ciepłych skarpet. –  Te rzeczy nie muszą być nowe, ale to nie może być tak, że ktoś teraz zrobi sobie przegląd szafy i przyniesie nam wszystko to, co mu zalega. Te rzeczy muszą być wyprane, czyste i niezniszczone – mówi Szymon Matyśkiewicz, opiekun Wolontariatu Pedagogicznego.

Z inicjatywy Biura Organizacji Pozarządowych i Polityki Senioralnej ostrowskiego magistratu w akcję także w tym roku włączyli się ostrowscy seniorzy. I to aktywnie, bo w ruch pójdą włóczki, druty i szydełka. – Akcja spotkała się z ciepłym przyjęciem przez seniorki, bo z jednej strony one mogą czynić dobro, a z drugiej maja formę terapii, bo robótki ręczne są jakąś formą terapii – mówi Karolina Krawczyk z ostrowskiego Urzędu Miejskiego.By dziergane cuda powstały podczas akcji „Podziel się ciepłem” zbierana będzie też włóczka.

Rok temu wszystkie zdobyte podczas akcji ciepłe akcesoria trafiły do bezdomnych ze Schroniska I noclegowni Świetego Brata Alberta w Ostrowie. Tam maja jeszcze zapasy czapek, szalików i rękawiczek, więc efekty tegorocznej zbiórki powędrują do potrzebujących – podopiecznych Chrześcijańskiej Misji Społecznej Teen Challange i Fundacji Nakarmieni.

Dary w postaci czapek, szalików, rękawiczek, skarpet i włóczki, z której seniorki zrobią takie akcesoria można przynosić do siedziby ostrowskiego Bożego Podwórka tuż przy konkatedrze. Zbiórka trwa do 15 listopada.

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick