Już jutro Wielki Koncert Miejski w Ostrowie

0
Już w piątek, 22 czerwca punktualnie o godzinie 21.00 rozpocznie się IV Wielki Koncert Miejski na ostrowskim rynku. To gratka dla fanów muzyki klasycznej, ale też dla wszystkich mieszkańców Ostrowa, którzy piątkowy wieczór chcą spędzić na tym plenerowym wydarzeniu.

Na scenie Koncertu Miejskiego zaprezentuje się trzech tenorów: Dariusz Stachura, Paweł Skałuba oraz Łukasz Gaj w towarzystwie Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej pod dyrekcją Adama Klocka.

Wielki Koncert Miejski to już czteroletnia tradycja Ostrowa Wielkopolskiego. Pierwszy koncert należał do zespołu folkowego Vołosi. Drugi swoim występem uświetniła rewelacyjna Hania Stach, która zaśpiewała największe przeboje Whitney Houston w aranżacji symfonicznej. Trzecia odsłona to „Opera na Rynku” z ariami operowej divy Ewy Iżykowskiej i tenora Kaludiego Kaludova. Podczas każdego z tych wydarzeń ostrowski Rynek zapełniał się sympatykami muzyki, a wykonawcy bisowali wielokrotnie.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Dzięki takim koncertom, muzyka operowa wychodzi do samych mieszkańców. – Muzyka z sal koncertowych filharmonii kolejny raz zabrzmi dla naszych mieszkańców – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Podczas koncertu usłyszymy pieśni polskie i neapolitańskie, arie operowe i operetkowe. Specjalnie na tę okazję dla publiczności przygotowanych zostanie kilkaset miejsc siedzących.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick