Już dziś Ostrowskie Misterium Męki Pańskiej

0
To jedno z najważniejszych wydarzeń religijnych w Ostrowie Wielkopolskim tuż przed świętami Wielkiejnocy. Już dziś o godzinie 20.00 w Parku Miejskim odbędzie się Misterium Męki Pańskiej "Dramat Jezusa". Poruszająca inscenizacja sądu, drogi krzyżowej i śmierci Jezusa Chrystusa.

Pojęcie „misterium” sugeruje coś nadzwyczajnego, dostępnego nielicznym. W przypadku Misterium Męki Pańskiej chodzi o niezwykłe przeżycie i dogłębne zrozumienie zdarzeń. Przygotowania do Ostrowkiego Misterium Męki Pańskiej trwały już od zeszłego roku, a weźmie w nich udział blisko setka aktorów. W każdej edycji organizatorzy starają się by cała historia rozbrzmiewała na nowo w sercu odbiorcy dlatego co roku przedstawiona historia wygląda nieco inaczej. To głębokie duchowo przeżycie pomoże zrozumieć wszystkim katolikom drogę i mękę, jaką musiał przejść Jezus Chrystus.

Początek tegorocznego Misterium Męki Pańskiej „Dramat Jezusa” o godzinie 20.00 w Parku Miejskim. Tradycyjnie droga krzyżowa przebiegnie ulicami miasta i zakończy się przed Konkatderą.

ZOBACZ RELACJĘ UBIEGŁOROCZNEGO MISTERIUM:

 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick