Jutro protest rolników w Warszawie!

0
Fot. facebook.com/Agrounia
Kilkudziesięciu rolników z powiatu ostrowskiego już jutro będzie protestować w Warszawie przeciwko zmianom wprowadzanym przez rząd. Ich zdaniem tzw. "piątka Kaczyńskiego" uderza w rolnictwo, a z nich samych robi barbarzyńców. Już jutro, czyli 13 października rolnicy planują wyrazić swój sprzeciw przed budynkiem Sejmu oraz Pałacu Prezydenckiego.

Kilka dni temu rolnicy wyjechali na drogi krajowe traktorami oraz ciągnikami i spowalniali ruch. Protestowali przeciwko niektórym zapisom projektu ustawy zwanej „Piątką Kaczyńskiego”. Najbardziej bulwersuje ich zapowiadany zakaz hodowli zwierząt na futra oraz zakaz produkcji mięsa z uboju rytualnego z przeznaczeniem na eksport. Rolnikom nie podoba się także zmiana szefa resortu rolnictwa w ramach restrukturyzacji.

CZYTAJ TAKŻE: “Potraktowano nas jak bandziorów!” – rolnicy po raz kolejny protestują

To nie koniec. 13 października zapowiadają swój protest w Warszawie przed siedzibą sejmu oraz przed Pałacem Prezydenckim. Wiemy, że z terenu powiatu ostrowskiego do stolicy kraju wyruszy kilkadziesiąt osób. – Większość osób pojedzie autokarem. Wiemy także, że parę osób zadeklarowało przyjazd swoim samochodem osobowym – informuje Karol Frąszczak, jeden z rolników.

Według najnowszych wytycznych Ministerstwa Zdrowia zgromadzenie nie może przekraczać 150 osób, a pomiędzy nimi musi być 100 metrów odstępu. W Warszawie planuje manifestować kilka tysięcy rolników. „Dokładnie z Policją ustalamy przebieg manifestacji. Bądźcie spokojni, wszystkie szczegóły będą ustalone tak, żeby każdy czuł się bezpiecznie. To będzie wielkie wydarzenie! Każdy do swoich zadań podchodzi w pełni profesjonalnie” – czytamy na facebookowym fanpage’u Agronunii.

Manifestacja ma wystartować punktualnie o godzinie 10.00 z Placu Artura Zawiszy.

Jesteśmy na miejscu jutrzejszego zgromadzenia. Dokładnie z Polska Policja ustalamy przebieg manifestacji. Bądźcie…

Opublikowany przez Agrounia Poniedziałek, 12 października 2020

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick