Jutro pogrzeb posła Józefa Gruszki. Pojawią się władze PSL-u

4
10 czerwca odbędzie się pogrzeb Józefa Gruszki, zmarłego w ubiegłą niedzielę posła Polskiego Stronnictwa Ludowego, przewodniczącego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego oraz szefa komisji śledczej do spraw Orlenu. Pogrzeb odbędzie się o godzinie 11.00 w kościele parafialnym w Ociążu, a następnie na cmentarzu przykościelnym. W uroczystościach mają wziąć władze Polskiego Stronnictwa Ludowego w tym kandydat na urząd prezydenta, Władysław Kosiniak-Kamysz. Pogrzeb odbędzie się w asyście wojskowej oraz z udziałem Straży Marszałkowskiej.

Józef Gruszka zmarł 7 czerwca w ostrowskim szpitalu. W 2005 roku doznał udaru mózgu. Przeszedł wtedy operację neurochirurgiczną w kaliskim szpitalu. Od tego czasu zmagał się z problemami zdrowotnymi.

Był posłem na Sejm RP II, III i IV kadencji w latach 1993-2005. W 1972 wstąpił do Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego. Był wiceprezesem, a potem prezesem zarządu wojewódzkiego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Kaliszu. 

W Sejmie IV kadencji był członkiem Komisji do spraw Służb Specjalnych oraz Komisji Finansów Publicznych.  Od lipca 2004 do kwietnia 2005 pełnił funkcję przewodniczącego komisji śledczej ds. Orlenu.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

    • zamilcz……czemu tak mówisz z zazdrości? Ma to na co zasłużył a Ty staraj się aby Ciebie tak żegnano

  1. Gdzie koledzy partyjni byli gdy potrzebował pomocy. Zgodzę się z tym co mówili uczciwy, zawsze służący pomocą, dobry człowiek. Podczas prowadzenia komisji dostawał wiele pogruszek i szczerze wątpię w przypadek że dostał udaru

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick