DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Julka walczy o normalne życie. Ruszyła zbiórka pieniędzy

Trwa zbiórka pieniędzy na pomoc w leczeniu Julki Banaszak. 17-latka z Jarocina walczy z cukrzycą insulinozależną oraz kwasicą ketonową.

materiały prasowe

17-letnia Julka Banaszak z Jarocina walczy z cukrzycą insulinozależną i kwasicą ketonową. U nastolatki doszło do chwilowego zatrzymania akcji serca. Zdołano przywrócić jej czynności życiowe, ale stan Julki jest ciężki. Na tym jednak nie koniec złych wiadomości. „Po chwilowym zatrzymaniu akcji serca u nastolatki wystąpiły dodatkowe komplikacje zdrowotne, między innymi zawał mózgu oraz niedowład czterokończynowy” – czytamy na stronie zbiórki.

Lekarze robią, co mogą w walce o jej zdrowie, ale potrzebna jest też inna pomoc – finansowa. Potrzeba osprzętu do pompy insulinowej Medtronic Mini Med 780 G oraz funduszy na pokrycie kosztów rehabilitacji. Trzeba zebrać 100 tys. zł. Do tej pory uzbierano 1/3 tej kwoty. Dlatego rodzina stara się nagłośnić zbiórkę, aby jak najszybciej pomóc Julce.

Nastolatka przebywa w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Nie porusza się samodzielnie, jest zależna od innych osób, wymaga także całodobowej opieki zdrowotnej.  Korzystanie z pompy może pozwolić 17-latce wejść w dorosłe życie i pomóc jej funkcjonować samodzielnie.

LINK DO ZBIÓRKI

0 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz