Jubileusz na miarę szkoły z tradycjami

2
Powstała w roku 1919 i właśnie obchodzi swój setny jubileusz. I Liceum Ogólnokształcące w Jarocinie to najstarsza szkoła w mieście, która posiada bogatą tradycję i cieszy się najlepszą opinią wśród uczniów. Dostać się tam mogą jedynie najlepsi. Obchody 100. urodzin rozpoczną się już w najbliższą środę, a atrakcji na pewno nie zabraknie.

Obchody potrwają od środy (11.09) do soboty (14.09). Co ciekawe, zarówno grono pedagogiczne, jak i absolwenci wyjdą też poza szkolne mury. Część imprezy odbędzie się na jarocińskim rynku. – Występ zespołu Kobranocka to jedno, bo wpisujemy się rockowy charakter tego miasta, ale ten drugi, piątkowy koncert to zupełne przeciwieństwo tego pierwszego. Będzie to patriotyczny koncert Reprezentacyjnego Zespołu Wojska Polskiego, który po raz pierwszy przyjeżdża do Jarocina – wyjaśnia Marek Tyrakowski, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Jarocinie.

Punkt kulminacyjny obchodów to jednak sobota – 14 września. Wtedy też rozpocznie się zjazd i bal absolwentów, na które w tej chwili swoje przybycie zadeklarowało 100 osób. bal odbędzie się w sali gimnastycznej. – Zastanawialiśmy się jak połączyć pokolenia wszystkich absolwentów. Mamy osoby, które maturę zdawały w 1955 roku i takie, które swój egzamin pisały w 2013 roku. Pomyśleliśmy sobie, że takim elementem, który może ich połączyć będzie występ zespołu The Postman – powiedział Maciej Dolata, nauczyciel w jarocińskim liceum.

Specjalnie też na 100-lecie liceum został stworzony obraz przedstawiający podobiznę patrona szkoły – Tadeusza Kościuszki, który zawisł w szkolnej auli. Powstała także Izba Pamięci, wyjątkowe miejsce, które pozwala przenieść się w czasie do 1919 roku, kiedy powstawało liceum. Podczas obchodów złożone zostaną także kwiaty pod tablicą upamiętniającą absolwentów poległych w latach 1939-1946.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick