DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Jubileusz na miarę szkoły z tradycjami

Obchody potrwają od środy (11.09) do soboty (14.09). Co ciekawe, zarówno grono pedagogiczne, jak i absolwenci wyjdą też poza szkolne mury. Część imprezy odbędzie się na jarocińskim rynku. – Występ zespołu Kobranocka to jedno, bo wpisujemy się rockowy charakter tego miasta, ale ten drugi, piątkowy koncert to zupełne przeciwieństwo tego pierwszego. Będzie to patriotyczny koncert Reprezentacyjnego Zespołu Wojska Polskiego, który po raz pierwszy przyjeżdża do Jarocina – wyjaśnia Marek Tyrakowski, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Jarocinie.

Punkt kulminacyjny obchodów to jednak sobota – 14 września. Wtedy też rozpocznie się zjazd i bal absolwentów, na które w tej chwili swoje przybycie zadeklarowało 100 osób. bal odbędzie się w sali gimnastycznej. – Zastanawialiśmy się jak połączyć pokolenia wszystkich absolwentów. Mamy osoby, które maturę zdawały w 1955 roku i takie, które swój egzamin pisały w 2013 roku. Pomyśleliśmy sobie, że takim elementem, który może ich połączyć będzie występ zespołu The Postman – powiedział Maciej Dolata, nauczyciel w jarocińskim liceum.

Specjalnie też na 100-lecie liceum został stworzony obraz przedstawiający podobiznę patrona szkoły – Tadeusza Kościuszki, który zawisł w szkolnej auli. Powstała także Izba Pamięci, wyjątkowe miejsce, które pozwala przenieść się w czasie do 1919 roku, kiedy powstawało liceum. Podczas obchodów złożone zostaną także kwiaty pod tablicą upamiętniającą absolwentów poległych w latach 1939-1946.

Napisz do autora

Komentarze (2)
 • R
  Rafał

  wtorek, 10 września, 2019

  Pozdrawiam absolwentów jarocińskiego LO! Kto z państwa mieszka w Ostrowie?

  Odpowiedz
 • M
  mm

  środa, 11 września, 2019

  Również pozdrawiam jestem absolwentką LO Jarocin 1994:)i mieszkam w Ostrowie

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz