Joga na plaży już w tę niedzielę

0
Fot. Organizatorzy
Każdy po stresującym, męczącym tygodniu potrzebuje chwili odpoczynku i relaksu. Jest ku temu szansa. W najbliższą niedzielę (12.08) na ostrowskich Piaskach Szczygliczka odbędzie się bezpłatna Joga na plaży. Przyjść może każdy - laik, ale też profesjonalista.

– Wiem, że będzie upalnie, ale właśnie przy takich temperaturach nasze ciało jest elastyczne i pozycje jogi jest o wiele łatwiej wykonać. To idealny moment by sprawdzić, czym jest joga – to dla początkujących. Ci, którzy już praktykują, mogą spędzić kilka chwil na macie w ulubionych pozycjach – wyjaśnia Renata Gottasova, nauczycielka jogi.

Jak podkreśla Renata Gottasova, Joga to połączenie oddechu, spojrzenia w siebie i zwiększenia sprawności fizycznej. To wszystko to daje harmonie i wyciszenie, które przydadzą się nam wszystkim.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Niedzielne zajęcia poprowadzą nauczyciele z Kalisza, Ostrowa Wielkopolskiego i Turku. – Joga pozwala się zrelaksować, rozluźnić, odprężyć, dotlenia mózg, zwiększa metabolizm, poprawia postawę i koncentrację. Łagodzi bóle stawów i głowy. W jodze bardzo ważny jest także oddech, to najważniejsze źródło energii – dodaje Renata Gottasova.

Zaplanowanych jest sześć sesji po 45 minut:
10.00 – 10.45 Otwarcie: Joga na dzień dobry – Powitanie słońca
11.00 – 11.45 Pozycje stojące i równoważne
12.00 – 12.45 Joga dla zdrowego kręgosłupa
13.00 – 13.45 Joga łagodna dla 50+
14.00 – 14.45 Pozycje rozciągające – dla rowerzystów i biegaczy
15.00 – 15.45 Relaksacyjna medytacja

Fot. Organizatorzy

Między sesjami będzie też możliwość porozmawiania z nauczycielami i zasięgnięcia rad dotyczących jogi. Każdy chętny będzie potrzebował jedynie matę, koc i wygodne ubranie.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick