Joe Biden i Kamala Harris witają wchodzących do Urzędu Marszałkowskiego [ZDJĘCIA]

11
Wizerunki Joe Bidena i Kamali Harris na fasadzie budynku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu / fot. UMWW
Przez miesiąc osoby wchodzące do budynku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu będą witane przez wizerunki Joe Bidena i Kamali Harris, którzy w środę 20 stycznia zostaną zaprzysiężeni na prezydenta i wiceprezydent Stanów Zjednoczonych.

Marszałek województwa Marek Woźniak ucieszył się na wieść o zwycięstwie w amerykańskich wyborach prezydenckich kandydata Demokratów Joe Bidena. W związku z zaplanowaną na 20 stycznia zaprzysiężeniem go na przywódcę Stanów Zjednoczonych, zdecydował przygotować w Poznaniu powitanie.

CZYTAJ TEŻ: Nie tylko nowy gabinet. Będzie też luksusowe auto. Posłanka zapowiada kontrolę NIK-u

Tuż przed wejściem do budynku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego zawisły wizerunki Joe Bidena i Kamali Harris, która w środę zostanie zaprzysiężona na stanowisko wiceprezydenta USA. „Z radością i nadzieją witam inaugurację kadencji prezydenta Joe Bidena. Radość wynika z przekonania, iż przywróci on wizerunek USA jako państwa będącego wzorcem demokratycznych rządów. Państwa budującego relacje z sojusznikami oparte na wspólnych wartościach, nie zaś bezwzględnych interesach” – mówi Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

Wizerunki prezydenta i wiceprezydent elekt pojawiły się na fasadzie poznańskiego budynku w przeddzień inauguracji ich kadencji. Ich wizerunki zostały przedstawione w otoczeniu dwóch amerykańskich flag, a całość dopełnia napis: „Powodzenia, Panie Prezydencie Biden!”. „Prezydent USA jest najbardziej obserwowanym politykiem na świecie, a jego wizerunek silnie na ten świat oddziałuje. Nie jest obojętne, jaki jest ten wizerunek – czy to odpowiedzialny polityk, przywiązany do demokratycznych wartości, konsekwentnie stający w obronie praworządności i praw obywatelskich, czy zapatrzony w siebie narcyz, przeświadczony o swojej nieomylności i prawie do narzucania swojej woli wszystkim innym” – wyjaśnia marszałek.

CZYTAJ TEŻ: Gigantyczna kara finansowa dla ostrowskiego restauratora. Co dalej?

Szef wielkopolskich struktur samorządowych zwraca jednocześnie uwagę, że Wielkopolanie cenią sobie odpowiedzialność, poszanowanie wartości oraz przewidywalność w polityce. „Mam ogromną nadzieję, że Prezydent Joe Biden i Kamala Harris jako Wiceprezydentka, szczęśliwie dla Stanów Zjednoczonych i całego świata, poprowadzą swoją kadencję i dadzą dowody na to, że świat nie musi pogrążać się w otchłani populizmu, hejtu i chaosu. Życzę im tego z całego serca. I wszystkim Amerykanom, szczególnie tym, którzy związali swoje życie z Wielkopolską” – dodaje Marek Woźniak.

Ekspozycja będzie zdobić urząd przez miesiąc.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

11 KOMENTARZE

  1. Widać Polak (przynajmniej ten przy władzy bo normalny szarak na pewno nie) lubi wazelinę. Kiedyś kierunek wschód – Stalin, potem Breżniew, teraz zachód. I niestety nic się nie zmienia – w polityce zagranicznej wszystko zmierza do tego żeby jeden drugiego wydymał. A dla marszałka wstyd i hańba.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick