Jeżdżą bez biletu. Kolejna bezpłatna linia autobusowa w Ostrzeszowie

0
W Ostrzeszowie mieszkańcy jeżdżą autobusami bez biletu i nie dostają mandatów. Wszystko to dlatego, że w kwietniu tego roku wprowadzono tam pierwszą darmową linię autobusową. Zainteresowanie bezpłatnymi przejazdami było spore, więc postanowiono wprowadzić kolejne komunikacyjne udogodnienie, tym razem włączając w przedsięwzięcie mieszkańców miejscowości Potaśnia i Myje.

Pierwsza linia obejmuje centrum Ostrzeszowa, południowa stronę miasta i miejscowość Olszyna. W naturalny sposób pojawił się więc zamysł, by mieszkańcy północnych dzielnic obraz Potaśni i Myj mogli skorzystać z darmowych przejazdów. – Na drugiej linii znajduje się 19 przystanków autobusowych, z czego 10 dubluje się z miejscami postoju pierwszej linii – informuje Daniel Wieczorek, zastępca naczelnika Wydziału Inwestycji, Drogownictwa i Rozwoju w ostrzeszowskim magistracie.

Radny Gminy Ostrzeszów z miejscowości Potaśnia Michał Wrzesiński mówi, że druga darmowa linia autobusowa służy gównie starszym mieszkańcom, którzy mają czas dużo czasu wolnego w ciągu dnia. – Pierwszy kurs jest o godzinie 9.18, czyli juz tak można powiedzieć, że zaczynamy dzień, zawsze można podjechać za darmo do miasta i później można wrócić około godziny 12.00, czyli  trzy godziny dla seniorów to bardzo dobre rozwiązanie – mówi Michał Wrzesiński, radny Miasta i Gminy Ostrzeszów.

Mieszkańcy miasta i Gminy Ostrzeszów od kwietnia mogą podróżować, wsiadając do autobusu bez biletu. Dla miejskiego budżetu takie komunikacyjne udogodnienie to koszt około 3 tysięcy złotych miesięcznie. Darmowa komunikacja autobusowa została rozszerzona na początku września.

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick