Jeszcze tego nie widać, ale ma być nowocześnie. Zaglądamy na plac budowy Dziennego Domu Seniora [ZDJĘCIA]

1
W Domu Katechetycznym przy ul. Raszkowskiej w Ostrowie Wielkopolskim powstaje Dzienny Dom Seniora / fot. UM Ostrów
Ogłoszony kilkanaście tygodni temu pomysł wyremontowania jednego z pięter Domu Katechetycznego przy ul. Raszkowskiej w Ostrowie Wielkopolskim i przeznaczenia go na Dzienny Dom Seniora, właśnie staje się rzeczywistością. W grudniu wybrano wykonawcę robót. Pierwsze prace już trwają.

Remont pomieszczeń Domu Katechetycznego trwa. Widać już pierwsze zmiany. Na razie remontowe, ale z nich ma się wyłonić odświeżony wygląd. Na razie rozpoczęły się prace rozbiórkowe. Niedługo ruszy wymiana instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej. – Chcemy, by seniorzy znaleźli tu opiekę pielęgniarską, rehabilitacyjną i fizjoterapeutyczną, ale także miło spędzali czas – wyjaśnia Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Prace remontowe obejmą wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, a także modernizację wentylacji. Obiekt zostanie także dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W ramach tego powstanie rampa z platformą, która będzie umożliwiała dotarcie na piętro wszystkim zainteresowanym skorzystaniem z opieki. Wewnętrzne oznakowania budynku mają natomiast posłużyć niedowidzącym mieszkańcom miasta w swobodniejszym przemieszczaniu się. Mowa o wyrazistych kolorach i napisach w alfabecie Braille’a. W pomieszczeniach sanitarnych oświetlenie będzie uruchamiane z wykorzystaniem czujnika ruchu.

Wyremontowane pomieszczenia posłużą seniorom jako jadalnia z funkcją sali spotkań, salę aktywności wyposażoną w sprzęt do ćwiczeń, pomieszczenie klubowe z biblioteczką, sprzętem RTV, szatnię, pomieszczenie do terapii indywidualnej, do odpoczynku z miejscami do leżenia, pokój opieki pielęgniarskiej, łazienkę przystosowaną do użytku przez osoby z niepełnosprawnościami, a także dwie toalety z prysznicami, pomieszczenie kuchenne umożliwiające podgrzanie posiłków i pomieszczenie przeznaczone dla pracowników. – Remontowane wnętrze jeszcze nie wygląda zachęcająco, ale będzie to miejsce piękne i nowoczesne – przekonuje prezydent.

Zakończenie prac przewidziano na grudzień 2021 roku. Stworzenie Dziennego Domu Seniora w tym miejscu będzie kosztować 1,8 mln zł.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Nie chce pluć na kobietę jeśli nie ma powodu.
    Wyjasnijcie kto to finansuje. Czy miasto przejęło budynek? Czy miasto płaci? Dlaczego Klimek w kontekście domu katechetycznego?
    Narazie to wyglada tak jakby Beata chciala zostac Krolowa Polski – w ciagu miesiaca sala dla Salezjanek a teraz remont w Antonim.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick