„Jestem tylko niepełnosprawny”. Kampania społeczna zainaugurowana [WIDEO]

3
„Ja tylko nie widzę”, „ Ja tylko nie słyszę”, „Ja tylko nie chodzę”. Tabliczki z takimi hasłami zawisły w poniedziałkowe przedpołudnie w różnych częściach Ostrowa Wielkopolskiego. Jest to jeden z elementów kampanii pt. "Jestem tylko niepełnosprawny" organizowanej przez Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim. Celem akcji jest uświadamianie społeczeństwa, że niepełnosprawność nie powinna definiować nikogo jako człowieka.

„Jestem tylko niepełnosprawny, ale dla ciebie to nie powinno mieć znaczenia”. To jedno z haseł kampanii społecznej przygotowanej przez ostrowski magistrat. Akcję zainaugurowali dziś uczniowie ostrowskich szkół podstawowych. W różnych częściach miasta rozwieszali dziś tabliczki z hasłami: „Ja tylko nie widzę”, „Ja tylko nie słyszę”, „Ja tylko nie widzę”.

W tej kampanii społecznej chodzi o to, by uświadamiać mieszkańców, że osoby z niepełnosprawnościami mogą być pełnoprawymi członkami społeczeństwa. Ma ona też na celu pokazanie, że niepełnosprawność nie musi być przeszkodą np. w podjęciu pracy.

Więcej informacji na temat akcji można znaleźć na fanpage Jestem tylko niepełnosprawny na Facebooku. A z jakich jeszcze elementów składa się kampania i jak przebiegała jej inauguracja? O tym w materiale wideo.

Źródło: UM Ostrów Wielkopolski
redaktor wlkp24.info
aleksandra.barczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Jako rodzic niepełnosprawnego dziecka , nigdy nie powiem moje dziecko ,,tylko” nie chodzi. Mam wrażenie że ta kampania bardziej nam szkodzi niż pomaga. Rozumiem sens tej kampanii, ale samo hasło ” tylko ” mnie dobija. Dziecko wypowiadające się w filmiku już wierzy ze taki niepełnosprawny ” tylko” nie chodzi, nie widzi .

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick