DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Jest wstępna przyczyna śmierci lekarza z pleszewskiego szpitala

Decyzją prokuratora zostaną jeszcze przeprowadzone badania histopatologiczne oraz fizykochemiczne krwi. Dopiero ten kompleksowy materiał pozwoli wydać biegłym ostateczną opinię.

Lekarz rozpoczął dyżur w piątek, a miał zakończyć go w niedzielę. – Postępowanie Prokuratury Rejonowej w Pleszewie zmierza również do dokonania ustaleń w zakresie wymiaru czasu pracy. Kompletowana jest dokumentacja. Z racji tego, że lekarz był mieszkańcem województwa łódzkiego wydłuża to proces w gromadzeniu dokumentacji – informuje Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

W pleszewskim szpitalu była także Państwowa Inspekcja Pracy, która prowadzi swoje postępowanie w tej sprawie.

Napisz do autora

Komentarze (17)
  • MG
    Mieszkaniec gminy

    środa, 27 lutego, 2019

    12 godz pracy to Max!!! I po tym 12 przerwy tak jest w kodeksie pracy A nie praca w kilku szpitalach , prywatne gabinety i dyżury po kilkadziesiąt godzin A oni zmęczeni rabią zabiegi operacje itp. A jak ktoś na stole operacyjnym zejdzie z tego świata to są niewinni Kto jest za

    Odpowiedz
  • M
    MARK

    środa, 27 lutego, 2019

    ok, panie” mieszkańcu gminy „.. bardzo, bardzo panu dziękuję… jestem właśnie po dyżurze, czyli w 28. godzinie pracy..spadam stąd , sorry,że na oddziale nie będzie żadnego lekarza ( 2 na bloku operacyjnym , 1 w poradni ) do godz. 15.00 ( do czasu przyjścia następnego dyżuranta, akurat dziś” przyjezdny” z innego szpitala..). Ja naprawdę chętnie przystanę na pański pomysł -JESTEM ZA!!! – większosć kolegów i koleżanek również..tylko mam małe pytanie praktyczne do pana: jak przy 5- osobowej obsadzie oddziału ( plus 2 lekarzy zewnętrznych ) zapewnić ciągłość pracy oddziału ( a przypominam,że w godzinach przedpołudniowych są wykonywane zabiegi planowe oraz działa poradnia , więc 1 lekarz się nie sklonuje i nie zrobi paru rzeczy naraz..OCZEKUJĘ POMYSŁÓW!!!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • MG
    Mieszkaniec gminy

    środa, 27 lutego, 2019

    No widzisz Panie doktorze tamten pracował i teraz już go nie ma pazerność i tyle kto wam każe Państwo? Sami tego chcecie byłem ostatnio z synem ok północy na sorze miał zakręcona nogę i spuchnieta i lekarz oburzony powiedział ;po co tu przyszliscie tu nic nie ma; może to lekarz jasnowidz i z wielką laską spisał na rtg A później kazał przyjść do siebie rano do przychodni Czy podatnicy mają płacić za spanie w pracy lekarzy? Lekarz jest na dyżurze więc po co marudzi pazerniak ma pomagać chorym A nie ich pozbywać chyba się wyraziłem jasno prawda Kto jest za

    Odpowiedz
  • A
    Anonim

    środa, 27 lutego, 2019

    nie wiem , czy pan wie, co to interpunkcja, bo trochę się trudno czyta to, co pan pisze..ale widać orłem w szkole pan nie był, nieważne. Ponawiam pytanie z mojego poprzedniego posta , bo nie był pan łaskaw na nie odpowiedzieć:
    jak przy 5- osobowej obsadzie oddziału ( plus 2 lekarzy zewnętrznych ) zapewnić ciągłość pracy oddziału( całodobową!!) – bo odpowiedzi się nie doczekalem..A WIĘC???????

    Odpowiedz
  • O
    Ostrowianka

    środa, 27 lutego, 2019

    Do „Anonim” i „Mark” – jakby polikwidować gabinety prywatne to lekarzy na etatach państwowych TROCHĘ by przybyło i częściowo rozładowało problem. Ale oczami i uszami wyobraźni już widzę i słyszę bunt tego środowiska zawodowego!!!!!!

    Odpowiedz
  • MG
    Mieszkaniec gminy

    środa, 27 lutego, 2019

    A to już Pana nie powinno obchodzić w wielu firmach są braki to niech każda firma dba o to żeby miała personel np zwiększona wypłata jak zarobi dobrze to do pracy za granicę nie pojadą Dawaja na co inne pieniądze to tu też powinni coś działać A tak jesteście nie zastapieni aż padniecie jak poprzednik Do grobu nic nie weźniecie , a jak się coś stanie to rodzina by chciała dużą rentę rodzinną

    Odpowiedz
  • A
    Anonim

    środa, 27 lutego, 2019

    Proszę podać podstawę prawną , na jakiej chciałaby pani zlikwidować gabinety prywatnych gabinetów lekarskich – przypominam,że póki co istnieje coś takiego , jak swoboda działalności gospodarczej.. a jeśli myśli pani o rozdziale – albo szpital , albo praktyka prywatna – zaręczam pani ,że zdecydowna większosc lekarzy wybierze praktyki , więc efekt będzie dokładnie odwrotny do tego , o którym pani myśli…

    Odpowiedz
  • R
    Rodzic

    środa, 27 lutego, 2019

    Dziwne A ja pracuje w państwowej firmie i podpisałem aneks że nie będę pracował w konkurencji na jakiej podstawie A ponadto muszę mieć odpoczynek 12 godzin ,co podpisuję co idę do pracy każdorazowo

    Odpowiedz
  • A
    Anonim

    środa, 27 lutego, 2019

    Widać nie tylko interpunkcja ,ale i logika są słabymi stronami „mieszkańca gminy”..najpierw zarzuca lekarzom pazerność, a potem jako rozwiązanie problemów proponuje większe pieniądze…Gratuluję myślenia…a tak a propos pazerności,drogi”mieszkancu”,droga”ostrowianka”i wielu innych – o niczym innym nie marzę,by pracować MNIEJ. Od nowego roku zarzuciłem dyżury w innym szpitalu i teraz co rusz odbieram błagalne telefony od kolegów stamtąd -„weź chociaż ze dwa dyżury , bo nie możemy listy domknąć „…

    Odpowiedz
  • DR
    Do rodzica

    środa, 27 lutego, 2019

    MarZy mi się 12 godzinna przerwa…niestety dyrektor się zgadza,bo nie ma kim pracować…ale pokażę mu tego posta z pańską genialną radą,pośmiejemy się..i jeszcze jedno -w pojęciu konkurencji w ochronie zdrowia mieści się praca a tym samym zakresie w różnych placówkach mających kontrakt z NFZ ..Konkurencja NIE DOTYCZY prywatnej praktyki..

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz