Jest siódma ofiara zakażenia koronawirusem. Liczba zakażonych przekroczyła 560

0
Resort Zdrowia ogłosił, że zmarła już siódma osoba zakażona koronawirusem na terenie Polski. To 43-letni mężczyzna, który w stanie ciężkim przebywał w szpitalu w Radomiu. Oprócz pozytywnych wyników badań na obecność wirusa, pacjent posiadał choroby współistniejące. 43-latek jest drugą zmarłą w niedzielę osobą. O godzinie 9.00 poinformowano o śmierci 37-latki pochodzącej z powiatu kaliskiego.

Resort Zdrowia kilka razy dziennie informuje o pozytywnych wynikach badań u kolejnych Polaków. W niedzielę o godzinie 9.00 ogłoszono 11 nowych przypadków z województwa śląskiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego, warmińsko-mazurskiego i podkarpackiego.

Przekazano także smutną wiadomość o śmierci 37-letniej kobiety z powiatu kaliskiego, która w ciężkim stanie przebywała w Szpitalu Zakaźnym w Poznaniu. Dokładne badania potwierdziły, że przyczyną śmierci kobiety był koronawirus i choroby wywołane zakażeniem.

CZYTAJ: Nie żyje zakażona 37-latka spod Kalisza. Zmarła w poznańskim szpitalu

Po godzinie 12.00 Ministerstwo Zdrowia podało do informacji publicznej kolejne potwierdzone przypadki zakażenia. Dotyczy to 16-tu przypadków z województwa lubelskiego, małopolskiego, dolnośląskiego, podkarpackiego oraz pomorskiego i opolskiego.

Poinformowano także, że zmarła kolejna zakażona osoba. To 43-letni mężczyzna, który w stanie ciężkim przebywał w szpitalu w Radomiu. Posiadał on choroby współistniejące. Ogólnopolskie statystyki pokazują, że w Polsce są już 563 zakażone osoby, a siedem zmarło.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick