DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Jest nowy Prokurator Okręgowy w Ostrowie Wielkopolskim

Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim ma nowego prezesa. Został nim Janusz Walczak, który w przeszłości zajmował już kierownicze stanowisko w tej instytucji.

Prokurator Janusz Walczak / archiwum Telewizji Proart

I Zastępca Prokuratora Generalnego, a więc prokurator Krajowy Dariusz Korneluk powołał na stanowisko Prokuratora Okręgowego w Ostrowie Wielkopolskim Janusza Walczaka. Ten – bezpośrednio przed objęciem nowej funkcji – pracował w IV Wydziale Organizacyjno-Sądowym tutejszej prokuratury. – Zajmował się m.in. koordynacją współpracy międzynarodowej w sprawach karnych – wyjaśnia Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

W latach 2009-2016 prokurator Janusz Walczak pracował jako zastępca Prokuratora Okręgowego w Ostrowie. Oprócz współkierowania tą jednostką, wykonywał też obowiązki związane z kontaktami z mediami jako wieloletni rzecznik prasowy.

Na tym jednak nie koniec zmian w tej jednostce. – 5 kwietnia pełnienie funkcji zastępcy Prokuratora Okręgowego w Ostrowie Wielkopolskim zostało powierzone prokuratorowi Maciejowi Lekiemu, który ostatnio wykonywał czynności w I Wydziale Śledczym tutejszej prokuratury, a w latach 2018-2020, jako Prokurator Rejonowy w Kaliszu, kierował pracą tamtejszej jednostki – dodaje.

Dotychczasowy Prokurator Okręgowy w Ostrowie, a więc Paweł Szymanowski oraz jego zastępca Cecylia Majchrzak, zostali skierowani do pracy w ramach struktur IV Wydziału Organizacyjno-Sądowego tutejszej prokuratury.

2 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Komentarze (2)
 • A
  Asia

  piątek, 12 kwietnia, 2024

  Brawo, gratulacje

  Odpowiedz
 • AM
  Antoni M.

  piątek, 12 kwietnia, 2024

  Janusz Walczak? Nadzwyczaj porządny i prawy człowiek. Szczere gratulacje!!!!!

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz